ketvirtadienis, lapkričio 26 d.
Minsko ligoninėje mirė milicininkų sulaikytas protestuotojas
BNS

Minsko ligoninėje mirė jaunas baltarusių menininkas, kiek anksčiau milicininkų sulaikytas sostinės daugiabučio kieme, tapusiame pasipriešinimo Aliaksandro Lukašenkos režimui simboliu, penktadienį pranešė tyrėjai.

Baltarusiją jau ketvirtą mėnesį krečia masiniai protestai dėl rugpjūčio 9-osios prezidento rinkimų, kurių laimėtoju buvo paskelbtas A. Lukašenka, vadovaujantis šaliai nuo 1994 metų. Opozicija ir Vakarų demokratijos šiuos rinkimus laiko suklastotais.

Buvęs karys 31 metų Romanas Bondarenka buvo areštuotas trečiadienį po ginčo Minsko daugiabučio kieme, kur reguliariai renkasi opozicijos šalininkai.

Liudininkai pasakojo, kad konfliktas kilo tarp protestuotojų, kabinusių raudonos bei baltos spalvų kaspinus, ir neuniformuotų milicininkų, kurie bandė tuos kaspinus nuimti.

Ketvirtadienį buvo pranešta, kad R. Bondarenka mirė. Ši žinia išprovokavo pasipiktinimo bangą opozicijos stovykloje, kurios atstovai sako, kad dėl vyro mirties kaltos A. Lukašenkos saugumo pajėgos.

Sunkius nusikaltimus tiriantis Tyrimų komitetas išplatino pranešimą, kuriame rašoma, kad į įvykio vietą atvykus milicininkams, ant 31 metų Minsko gyventojo kūno buvo matyti sužalojimų, jis buvo apsvaigęs nuo alkoholio.

Anot pranešimo, vyras buvo nuvežtas į milicijos skyrių, o pablogėjus būklei pervežtas į ligoninę, kur atlikti tyrimai partvirtino, kad jis buvo vartojęs alkoholio.

Su anonimiškumo sąlyga kalbėjęs gydytojas nepriklausomam naujienų portalui tut.by penktadienį sakė, kad medikai R. Bondarenkos kraujyje alkoholio neaptiko.

„Tikrai nieko neradome“, – sakė jis.

Tylos minutė

Ketvirtadienį vakare didžiulės minios žmonių su žvakėmis ir gėlėmis susirinko pagerbti R. Bondarenkos atminimo daugiabučio kieme, kurį opozicija praminė „Permainų aikšte“ arba „Permainų kiemu“, kai rugpjūtį aplinkinių namų gyventojai sutrukdė milicininkams uždažyti antivyriausybinius šūkius ant namų sienų.

Šiuo metu Lietuvoje gyvenanti opozicijos lyderė Sviatlana Cichanouskaja pakvietė baltarusius šeštadienį vidurdienį „kiekvieno miesto kiekviename rajone“ tylos minute pagerbti R. Bondarenkos atminimą.

„Padarykime tai dėl žmogaus, kuris buvo nužudytas, nes norėjo gyventi laisvoje šalyje“, – sakė ji.

Milicija per tris protestų mėnesius sulaikė tūkstančius demonstrantų, kurie vėliau pasakojo patyrę pareigūnų smurtą ir kankinimus. Malšinant protestus keli žmonės žuvo.

Europos Sąjunga savo ruožtu penktadienį pasmerkė R. Bondarenkos mirtį ir perspėjo, kad gali paskelbti Baltarusijai daugiau sankcijų.

„Tai yra nežmoniškas ir gėdingas Baltarusijos pareigūnų veiksmų rezultatas“, – pareiškė ES diplomatijos vadovo Josepo Borrellio atstovas Peteris Stano.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2020 11 13 14:45
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt