penktadienis, rugsėjo 25 d.
Mirtį sėjantis koronavirusas nevaldomai plinta toliau: dar šoktelėjo susirgusiųjų ir mirusiųjų skaičius
tiesa.com
Pixabay nuotrauka

Patvirtintų naujo tipo koronaviruso sukeltos pneumonijos atvejų skaičius Kinijoje sekmadienį pasiekė 2002. Kaip pranešė valdžios institucijos, nuo šios ligos mirė 56 žmonės.

Anksčiau buvo pranešta apie 1975 susirgusius žmones. Dar beveik 2,7 tūkstančio žmonių gali būti užsikrėtę koronavirusu, bet jų diagnozė kol kas nepatvirtinta.

Kaip pranešama, per pastarąją parą nuo viruso mirė dar 15 žmonių, o užsikrėtusiųjų skaičius išaugo beveik 700. Daugiau kaip pusė visų užsikrėtimo atvejų (1052) tenka Hubėjaus provincijai, kuri laikoma pradiniu susirgimo plitimo židiniu. Susirgimų naujo tipo pneumonija atvejų užfiksuota beveik visuose šalies regionuose, taip pat Pekine (51) ir Šanchajuje (40).

Koronavirusas taip pat nustatytas Australijoje, Japonijoje, Jungtinėse Valstijose, Malaizijoje, Nepale, Pietų Korėjoje, Prancūzijoje, Singapūre, Tailande ir Vietname.

Kinijos valdžia praėjusių metų gruodžio 31 d. pranešė Pasaulio sveikatos organizacijai apie nežinomos pneumonijos protrūkį Uhane – dideliame prekybos ir pramonės centre, kuriame gyvena daugiau kaip 11 milijonų žmonių. Ligos sukėlėjas - koronavirusas 2019-nCoV – buvo nustatytas sausio 7 d. Jungtinės Valstijos planuoja evakuoti savo darbuotojus ir piliečius, įstrigusius gyvybių nusinešusio koronaviruso epicentre vidurio Kinijoje, sekmadienį informavo JAV valstybės departamentas.

Lėktuvas iš Uhano antradienį išskraidins JAV piliečius į San Franciską, sakoma Kinijoje gyvenantiems amerikiečiams skirtame Valstybės departamento elektroniniame laiške. Jame pabrėžiama, kad bus „ribotas skaičius“ vietų privatiems piliečiams.

Atnaujinta 09:11 val.

Kinija sekmadienį paskelbė laikiną draudimą prekiauti laukiniais gyvūnais, šaliai bandant suvaldyti gyvybių pareikalavusį koronavirusą, kuris, manoma, įsiplieskė viename turguje, kur buvo prekiaujama laukiniais gyvūnais maistui.

Veisti, transportuoti ir pardavinėti visas laukinių gyvūnų rūšis draudžiama „nuo šio skelbimo dienos iki tol, kol baigsis nacionalinė epideminė situacija“, sakoma trijų agentūrų, įskaitant Žemės ūkio ministeriją, bendroje direktyvoje.

Atnaujinta 09:16 val.

Kinijos susirgimų kontrolės ir profilaktikos centras kuria vakciną nuo pneumoniją sukeliančio naujo tipo koronaviruso 2019-nCoV. Tai sekmadienį pranešė laikraštis „China Daily“.

„Centro mokslininkai jau pradėjo kurti vakciną, pavyko išskirti virusą, dabar stengiamasi parinkti vakcinos gamybai tinkamą padermę“, - cituoja leidinys centro vadovą Xu Wenbo.

„Be to, centras taip pat atrenka vaistinius preparatus, kurie efektyviai kovoja su naujo tipo koronaviruso sukelta pneumonija“, - sakė jis.

2020 01 26 08:00
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt