trečiadienis, liepos 6 d.
Moksleivė prisipažino melavusi apie islamisto nužudytą prancūzų mokytoją
Alfa.lt

Moksleivė, išprovokavusi neapykantos vienam prancūzų mokytojui kampaniją internete po to, kai jis parodė pranašą Muhammadą vaizduojančių karikatūrų savo mokiniams, prisipažino melavusi ir skleidusi melagingus kaltinimus mokytojui, pirmadienį pranešė jos advokatas.

Moksleivė anksčiau tvirtino, kad mokytojas Samuelis Paty, kurį pernai spalį gatvėje nužudė vienas islamo ekstremistas, prieš rodydamas pranašo karikatūras paprašė musulmonų išeiti iš klasės.

Mergaitės tėvas pateikė teisinį ieškinį ir pažėrė kaltinimų mokytojui internete. Tai paskatino 18 metų pabėgėlį iš Čečėnijos susirasti S. Paty ir nukirsti jam galvą Konflan Sent Honorine, maždaug už 40 kilometrų į šiaurės vakarus nuo Paryžiaus.

Tačiau moksleivė, kuriai dėl drausmės pažeidimų grėsė būti išmestai iš mokyklos, pripažino, kad toje pamokoje jos nebuvo.

Jai buvo pareikšti kaltinimai šmeižtu, o jos tėvui ir dar vienam musulmonų pamokslininkui pareikšti kaltinimai dėl „bendrininkavimo įvykdant žmogžudystę“.

„Ji melavo, nes jautėsi pakliuvusi į spąstus, nes jos bendraklasiai prašė būti jų atstove“, – pirmadienį sakė jos advokatas Mbeko Tabula naujienų agentūrai AFP, patvirtindamas pranešimą laikraštyje „Le Parisien“.

S. Paty per pamoką apie žodžio laisvę moksleiviams rodė karikatūras, kurios pirmą kartą buvo išspausdintos laikraštyje „Charlie Hebdo“ ir kurios daugelio musulmonų yra laikomos įžeidžiančiomis.

S. Paty žudikas buvo nukautas policijos pareigūnų netrukus po išpuolio.

„Le Parisien“ pirmadienį pranešė, kad paskutinis jo turėtas kontaktas buvo su vienu džihadistų grupuotei priklausančiu asmeniu Sirijoje.

Prancūzijos parlamentas nagrinėja naujo saugumo įstatymo projektą, kuris numato laisvės atėmimo bausmę už sąmoningą informacijos, galinčios pakenkti valstybės tarnautojui, skelbimą internete.

2021 03 09 09:16
Spausdinti
Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
traffix.lt