penktadienis, rugpjūčio 14 d.
Mongolija ties pasieniu su Rusija įvedė karantiną dėl buboninio maro grėsmės
Alfa.lt

Mongolija karantinavo savo šalia Rusijos sienos esantį vakarinį regioną, kai buvo nustatyti du galimi buboninio maro atvejai suvalgius švilpiko mėsos, praneša portalas „The Moscow Times“.

Mongolijos zoonozinių ligų centras informavo, kad laboratoriniai testai patvirtino, jog du neįvardyti asmenys pasigavo „švilpikų marą“ Chovdo regione.

Centras teigė, kad todėl buvo nuspręsta įvesti karantiną Chovdo mieste ir aplinkiniame rajone, esančiame 500 km į pietus nuo Rusijos Tuvos ir Altajaus respublikų. Kol kas į minėtąjį regioną yra neįleidžiamos jokios transporto priemonės.

Zoonozinių ligų centras teigė, kad jie jau ištyrė 146 kontaktą su užkrėstaisiais turėjusių asmenų mėginius ir nustatė dar bent 504 antraeilį kontaktą turėjusius asmenis. Vietos žiniasklaida praneša, kad maro aukomis tapo 27 metų vyras ir nežinomo amžiaus jauna moteris.

Mongolija jau buvo anksčiau uždariusi pagrindinį pasienio ruožą su Rusija 2019 m. gegužę, spėjant, kad būtent per ten į šalį galėjo patekti maras. Tada nuo švilpiko mėsos mirė vyras ir žmona.

Ekspertai teigia, kad šis užfiksuotas maras yra to paties buboninio maro palikuonis, kuris 14 a. pražudė per 50 mln. asmenų. Jis egzistuoja iki šiol, pražudydamas apie 2 tūkst. žmonių kasmet. 

2020 07 06 15:38
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt