penktadienis, rugpjūčio 7 d.
Mongolijoje nuo buboninio maro mirė paauglys
Alfa.lt

Mongolijos sveikatos apsaugos pareigūnai antradienį pranešė, kad nuo buboninio maro mirė 15 metų paauglys, šalyje ir kaimyninėje Kinijoje patvirtinus keletą šios ligos atvejų.

Atokioje Gobio Altajaus provincijoje šalies pietvakariuose gyvenęs paauglys užsikrėtė suvalgęs sumedžioto švilpiko mėsos, skelbia ministerija.

„Mes karantinavome 15 žmonių, turėjusių kontaktą su mirusiuoju, visiems jiems skirtas gydymas antibiotikais“, – ministerijos atstovas ryšiams su visuomene Narangerelas Dordžas sakė žurnalistams.

Penkiuose provincijos rajonuose įverstas šešių dienų karantinas.

Anksčiau šį mėnesį dar du buboninio maro atvejai buvo užfiksuoti Chovdo provicijoje. Tyrimai buvo atlikti dar 140 žmonių, tačiau daugiau atvejų nerasta.

Kinijos šiauriniame Vidinės Mongolijos regione užsikrėtus vienam piemeniui vietos valdžia uždraudė iki metų pabaigos medžioti ir valgyti žvėris, kurie gali nešioti šią ligą.

Nepaisant vyriausybės bandymo atpratinti žmones nuo švilpikų mėsos ir išmokyti prie jų nesiartinti, Mongolijoje kasmet nuo maro miršta bent po vieną žmogų.

Kaimo vietovėse žmonės medžioti išmoksta dar vaikystėje, o kai kurie mano, kad valgyti švilpikų vidaus organus yra sveika.

Pernai nuo maro mirė viena kazachų pora, suvalgiusi termiškai neapdorotus švilpiko inkstus.

Naujausi užsikrėtimo atvejai paskatino Rusijos Rytų Sibiro Buriatijos regiono pareigūnus pradėti tikrinti graužikus dėl buboninio maro ir raginti gyventojus nemedžioti švilpikų ir nevalgyti jų mėsos.

Mongolijos sienos lieka uždarytos siekiant sustabdyti koronaviruso pandemijos plitimą.

2020 07 15 09:51
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt