sekmadienis, sausio 24 d.
N. Pelosi pasiruošusi pradėti antrąjį prezidento D. Trumpo apkaltos procesą
Alfa.lt

 JAV Atstovų Rūmų pirmininkė Nancy Pelosi sekmadienį pažadėjo siekti, kad prezidentas Donaldas Trumpas būtų pašalintas iš pareigų savo administracijos darbo paskutinėmis dienomis dėl jo šalininkų surengto įsiveržimo į Kapitolijų.

N. Pelosi, aukščiausio rango Kongreso demokratė, sakė, kad pirmadienį Atstovų Rūmams bus pateikta priimti rezoliuciją, raginančią administraciją pašalinti D. Trumpą iš posto kaip netinkamą eiti pareigas, remiantis konstitucijos 25-ąja pataisa.

Jeigu viceprezidentas Mike'as Pence'as nesutiks to padaryti, „imsimės tolesnių veiksmų, pateikdami apkaltos aktą“ Atstovų Rūmams, nurodė N. Pelosi said.

„Gindami mūsų konstituciją ir demokratiją, veiksime skubiai, nes šis prezidentas kelia betarpišką grėsmę jiems abiem“, – pabrėžė ji.

„Bėgant dienoms prezidento tebevykdomo puolimo prieš mūsų demokratiją siaubas yra suintensyvėjęs, todėl reikia nedelsiant imtis veiksmų“, – pridūrė N. Pelosi.

Demokratų kontroliuojami Atstovų Rūmai jau buvo surengę apkaltą D. Trumpui 2019 metų gruodį, kaltindami prezidentą spaudus Ukrainos vadovą surasti politiškai kompromituojančios medžiagos prieš jo varžovą Joe Bideną.

Galiausiai prezidentas buvo išteisintas Senate, kur daugumą turėjo respublikonai.

Nors laiko lieka vis mažiau, demokratai tikriausiai surinks Atstovų Rūmuose pakankamai balsų, kad D. Trumpui dar kartą būtų pareikšta apkalta. Šį žingsnį gali palaikyti netgi kai kurie respublikonai.

Vis tik jie vargu ar užsitikrins dviejų trečdalių balsų daugumą, kad D. Trumpas būtų pripažintas kaltu 100 narių turinčiame Senate ir atstatydintas.

D. Trumpo įpėdinis Joe Bidenas bus inauguruotas sausio 20 dieną.

2021 01 11 08:21
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt