sekmadienis, rugsėjo 20 d.
Namo palėpėje dūlėjo milijonai
tiesa.com

Batų dėžėje laikyta ir dulkėmis apaugusi seniena vienam vyrui sukrovė milžiniškus turtus – pasirodo, giminaičio palikimas buvo istorinė ir meninė vertybė, kurią pavyko parduoti už įspūdingą sumą.

Viename Paryžiaus bute kelis dešimtmečius kartu su kitais sendaikčiais gulėjusios vazos vertės dabartiniai šeimininkai nežinojo – šį dekoratyvinį elementą ten paliko 1947 metais miręs jų giminaitis.

Tik visai neseniai apie vazą išgirdo garsiojo „Sotheby’s“ aukciono specialistai, o kai senoje batų dėžėje laikomą ir storu dulkių sluoksniu padengtą gaminį išvydo ekspertai, jie nesuabejojo – tai neįtikėtinos svarbos meno retenybė.

30 centimetrų aukščio, lemputės formos vaza pagaminta 18 amžiuje iš vadinamojo Yangcai šeimos rožinio porceliano ir buvo Kiniją valdžiusios Čingų dinastijos imperatorių valdžios ženklas. Ji išpuošta gervių, elnių ir pušų piešiniais, kurie simbolizuoja sveikatą ir ilgaamžiškumą.

Nutarus vazą parduoti aukcione pradinė jos kaina siekė 500 tūkst. eurų, tačiau retenybės kaina greitai išaugo dešimteriopai, o netrukus pakilo iki 12 mln. eurų. Tačiau ir tai nebuvo galutinė suma – vaza parduota už 16,1821 mln. eurų (apie 14,2 mln. £).

Ši vaza – vienintelė tokio tipo pasaulyje. Kiti iki šių laikų išlikę minėto tipo porceliano gaminiai yra laikomi Kinijos muziejuose.

2018 06 13 15:10
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt