sekmadienis, sausio 24 d.
Našvilyje driokstelėjęs galingas sprogimas laikomas tyčiniu sprogdinimu
Alfa.lt

Našvilio miesto centre anksti penktadienį driokstelėjęs galingas sprogimas smarkiai nuniokojo aplinkinę teritoriją, o pareigūnai šį incidentą laiko tyčiniu sprogdinimu.

Šio pietinio JAV miesto policininkai, iškviesti dėl esą pasigirdusių šūvių, rado stovintį kemperį, iš kurio buvo garsiai leidžiamas perspėjimas, kad transporto priemonėje yra bomba ir kad ji netrukus sprogs.

Galingam užtaisui detonavus 6 val. 30 min. vietos (14 val. 30 min. Lietuvos) laiku buvo išdaužyti aplinkinių pastatų langai, nuniokoti medžiai ir sužeisti keli žmonės. Žmonių gatvėse tuo metu beveik nebuvo.

Policijos viršininkas Johnas Drake'as žurnalistams sakė, kad patvirtintų aukų nėra, bet pareigūnai tiria sprogimo vietoje rastas liekanas, kurios gali būti žmogaus palaikų dalys.

Pareigūnas pridūrė, kad šio Tenesio valstijos miesto, garsėjančio kaip Amerikos kantri muzikos sostinė, tarnybos nebuvo gavusios jokių grasinimų ir kad išpuolio motyvai nėra žinomi.

Sprogimo banga buvo juntama už kelių kilometrų ir padarė žalos dešimtims verslo įstaigų. Be išdaužytų langų ir apgadintų fasadų, sugriuvo vienas pastatas, kuriame veikė keletas barų, restoranų ir parduotuvių.

Kalėdų ramybę dramatiškai sutrikdęs incidentas įvyko policijai nuskubėjus reaguoti į pranešimą apie šūvius. Atvykę pareigūnai rado stovintį baltą pramoginį automobilį, iš kurio buvo garsiai leidžiamas įrašas, kad po 15 minučių sprogs bomba. Išminuotojų brigadai šio laiko pakako prieš sprogimą iš aplinkinės teritorijos evakuoti žmones, sakė J. Drake'as ir policijos atstovas Donas Aaronas.

Incidento liudininkai pasakojo laikraščiui „The Tennessean“, kad įrašytas moteriškas balsas skaičiavo laiką, liekantį iki sprogimo.

„Evakuokitės dabar. Tai bomba. Bomba yra šiame automobilyje, ir ji sprogs“, – vienas iš liudininkų citavo per garsiakalbį leistą žinutę.

Socialiniuose tinkluose paskelbtose nuotraukose matyti virš degančių kemperio liekanų kylantys tirštų dūmų debesys ir nuniokotos parduotuvių vitrinos.

Sprogimas driokstelėjo netoli telekomunikacijų bendrovės AT&T vienos iš stočių, todėl aplinkinėse teritorijose daugeliui gyventojų sutriko telefono ryšys. Bendrovė nurodė, kad „atsižvelgiant į mūsų objektui padarytą žalą, reikės laiko paslaugoms atkurti“.

Našvilio tarptautinis oro uostas paskelbė laikinai stabdantis skrydžius dėl „telekomunikacijos problemų“, susijusių su sprogimu.

2020 12 26 10:22
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt