šeštadienis, rugsėjo 26 d.
NATO aktyviai veikia Juodojoje jūroje
tiesa.com

Įvykiai Ukrainoje pasauliui priminė, kad jaustis saugiais ir įsivaizduoti, kad visi karai vyksta tik labai toli arba jau praeityje, nereikėtų. Vienos aršiausių priešių – NATO ir Rusija sparčiai ginkluojasi jau kurį laiką. Apie tai byloja Rusijos naujieji karo laivai „Mistral“ ir NATO karinio laivyno judėjimas.

Žiniaklaida pranešė, kad Juodojoje jūroje užfiksuotas didžiausias kiekis NATO karo laivų per paskutinius du dešimtmečius. Kaip paskelbė naujienų agentūra „RIA Novosti“, dabar Juodojoje jūroje dislokuoti net devyni NATO laivai.

„RIA Novosti“ šaltinis teigė, kad tiek daug laivų minėtose teritorijose nebuvo nuo Tarybų Sąjungos laikų. Juodojoje jūroje šiuo metu dislokuoti ne tik patruliuojantys laivai, bet ir dalyvaujantys pratybose britų, prancūzų, italų jūrų pėstininkai, kurie vykdo karines pratybas prie Bulgarijos krantų. Plataus masto pratybos Juodojoje jūroje, kuriose dalyvauja apie 20 karinių ir kitų laivų, prasidėjo liepos 4 dieną.

Rusijai kelia nerimą NATO karo laivai, kurie pastaruoju metu ėmė pažeidinėti konvenciją, nustatančią, kiek šalių, kurios neturi tiesioginio išėjimo į Juodąją jūrą, laivai gali būti šiose teritorijose. Pranešta, kad amerikiečiai pažeidė šį tarptautinį susitarimą atšaukdami savo lavius gerokai vėliau nei priklausė

2014 07 08 15:00
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt