pirmadienis, rugpjūčio 10 d.
Nauja mada: GAP YEAR Australijoje
tiesa.com
facebook nuotrauka

Lietuvoje vis populiaresnė darosi pertrauka po mokyklos, vadinama „gap year“. Užuot iškart stoję į aukštojo mokslo įstaigas, abiturientai nusprendžia metus palaukti ir keliauja į Australiją. Čia vos per metus jie gali įgyti specialybę arba ją išbandyti ir atrasti tikrąjį savo kelią.

„Pasimatuoti“ specialybę Lietuvoje, kaip ir daugelyje pasaulio šalių, norint įgyti specialybę ir įsidarbinti, mokslus tenka krimsti ne vienerius metus, tačiau Australijoje viskas kitaip. Čia per fantastiškai trumpą laiką galima įgyti norimai specialybei reikiamus tarptautinius sertifikatus, galiojančius visame pasaulyje, ir įsidarbinti. Kai kuriuose koledžiuose siūlomų studijų trukmė yra vos keli mėnesiai, mokslus galima pradėti kelis kartus į metus, taigi per 12 mėnesių gali pavykti ne tik įgyti specialybę, bet ir padirbėti toje srityje. Svarbiausia, kad per tokį trumpą laiką įgyjamas tarptautinis diplomas bei australietiška darbo patirtis, padėsianti per trumpą laiką apsispręsti, ar pasirinkta profesija tinka, o gal verta pabandyti dar ką nors. Lietuviai noriausiai renkasi fitneso, jogos trenerių, IT ir grožio specialistų, verslo ir turizmo vadybos specialybes. Kaip rodo lietuvių studijomis besirūpinančios įmonės „Svajonių Australija“ duomenys, daugelis tautiečių įsidarbina jau pirmąją studijų savaitę. Verta paminėti, kad tokios trumpos ir koncentruotos studijos Australijoje itin patrauklios ne tik jauniems žmonėms, kuriems sunku apsipręsti, kuo norės dirbti likusį gyvenimą. Bet kuriame amžiaus tarpsnyje ne per vėlu ieškoti tikrojo savo pašaukimo, pakeisti įgrisusį darbą ar savo žinias patobulinti svetur. Būtent todėl „gap year“ Australijoje renkasi įvairaus amžiaus lietuviai – juk įrašas apie darbo patirtį Australijoje papuošia bet kurio gyvenimo aprašymą. Išskirti: „Įgyk profesiją per metus ir didžiuokis tarptautiniu diplomu!“

Gilinti anglų kalbos žinias Visi šiandieniniai jauni žmonės moka anglų kalbą, daugelis ją įvaldę net gi puikiai, tačiau niekas nesuteikia tiek drąsos ir laisvumo kalbėti kita kalba, kaip situacijos, kuomet ta kalba reikia kalbėti ir mokymosi įstaigose, ir namuose, ir su draugais, ir parduotuvėje... Į Australiją nuvykę lietuviai vos per porą mėnesių tobulai įvaldo anglų kalbą. Tiesa, pradžioje juos šiek tiek glumina australietiškas akcentas. Ne visi žino, kad australai ne tik savotiškai taria visiems įprastus anglų kalbos žodžius, bet yra sugalvoję nemažai žodžių, kurie vartojami tik Australijoje. Taigi, australietiška anglų kalba pradžioje gali pasirodyti gana kietu riešutėliu, bet jį perkandus, angliškai susikalbėti tampa lengva su bet kuriame pasaulio kampelyje gyvenančiais anglakalbiais.

Koncentruotos studijos Daugelį lietuvių į Australiją traukia būtent trumpos, koncentruotos anglų kalbos studijos. Vos per 12 mėnesių įmanoma puikiai išmokti kalbą viename iš Australijos koledžų, pavyzdžiui, „Ideal College“ ir pasiruošti tarptautiniams anglų k. egzaminams IELTS, TOEFL ar kt. Šie egzaminai būtini stojant į aukštąsias mokyklas visuose tarptautiniuose universitetuose, koledžuose. Anglų kalbos studijos Australijoje ypatingos tuo, kad per 12 mėnesių galima net 5 mėnesius atostogauti! Jei pasirenkamos kitos studijos, pavyzdžiui, IT, sporto, grožio ar kitose srityse, daugelis aukštųjų mokyklų taip pat siūlo studijų programas su itin lankščiais tvarkaraščiais – paskaitose lankytis tereikia 2 ar mažiau kartų per savaitę. Taigi porą dienų pakrimtę mokslus lietuviai turi daugybę laisvo laiko užsidirbti pragyvenimui, studijoms ir pramogoms.

Metas pakeliauti Australija daugeliui yra svajonių šalis. Ne tik todėl, kad ji toli ir ne kiekvienas gali ten nuvykti, bet ir todėl, kad visi dalykai, ką nuostabaus apie Australiją rodo kelionių kanalai, pasakoja ją aplankę keliautojai, yra tiesa. Todėl lietuviai per „gap year“ stengiasi apkeliauti kuo daugiau šio tolimo krašto. Gražiausia, ką turi Australija, yra rytinė pakrantė nuo Kernso iki Melburno, čia atsikleidžia visas laukinės gamtos grožis, kuriuo australai pagrįstai didžiuojasi. Rytinėje pakrantėje esantis Haimso (Hyams) paplūdimys Gineso pasaulio rekordų knygoje užregistruotas kaip pats balčiausias – vos po kelių minučių nuo akinamo šviesumo įskausta akys. Būtinų aplankyti vietų sąraše lietuviai įsirašę ir Didįjį barjerinį rifą. Ir ne be reikalo – tai didžiausias koralinis rifas pasaulyje, deja, labai sparčiai nykstantis. Prognozuojama, kad po dvidešimties metų jo tiesiog nebeliks. Dieviško grožio pakrantėse lietuviai išbando nardymą stebint ryškiaspalves tropines žuvis, medūzas, stojasi ant banglentės, džiaugiasi laisvai plaukiojančiais delfinais... Lietuviai po Australiją keliauja kemperiais, nesibaimina išbandyti ir nemokamo keliavimo – autostopu. Baimintis čia nėra ko. Australai yra vieni draugiškiausių žmonių visame pasaulyje: jie ne tik mielai pavežėja, bet ir suteikia naudingų žinių, ką dar verta pamatyti. Beje, drąsesni keliautojai, vien Australija neapsiriboja ir per metus sugeba apžiūrėti nemažą dalį Azijos, kuri iš Australijos pasiekiama ranka.

Kam verta susimąstyti apie „gap year“ Australijoje?

  • Kas nori greitai įgyti arba pasimatuoti specialybę;  
  • Visiems, kad nežino, ką studijuoti;  
  • Kas nori įgyti australiškos darbo patirties ir tapti savarankišku;  
  • Kas nori išlaikyti IELTS ar kitokį egzaminą, reikalingą stojant į užsienio universitetus;  
  • Svajoja apie baltus paplūdimius;  
  • Nori susirasti draugų iš viso pasaulio ir pažinti įvairias kultūras;  
  • Jaučiasi atsidūręs gyvenimo kryžkelėje;  
  • Kas nori užsidirbti pinigų studijoms, pragyvenimui ir dar parsivežti jų namo.

Jei susidomėjote, daugiau informacijos apie „gap year“ Australijoje rasite adresu svajoniuaustralija.lt Sekite mus Instagram arba Facebook

2019 06 20 10:30
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt