ketvirtadienis, rugpjūčio 6 d.
Nauja valdžia žada netaupyti
tiesa.com

Naujos valdžios planuose žodžio „taupyti“ nėra. Naujai išrinkti Italijos politikai ketina nesilaikyti susitarimų su Europos Sąjunga (ES), nes mano, kad žmonės nebegali veržtis diržų.

Tokią poziciją demonstruoja į valdžią patekęs Piero Luigi Bersani centro kairysis aljansas Atstovų Rūmuose surinko 29,54 proc. balsų ir tik nežymia persvara aplenkė buvusio premjero Silvio Berlusconi bloką, gavusį 29,18 proc. balsų. Politologų teigimu, į valdžią nepatekus kairiųjų pažiūrų partijoms, Italija gresia politinis paralyžius.

Briuselis sunerimęs, kad Italija nesilaikys anksčiau duotų pažadų laikytis finansinės drausmės, o tai neigiamai atsilieptų visoms ES šalims. Tačiau ES politikai taip pat sutinka, kad įgyvendinant taupymo politiką reikia galvoti apie darbo vietų kūrimą, nes nematant geresnio gyvenimo prošvaiščių žmonių kantrybė greitai baigėsi. Būtent su nuolat blogėjančia ekonomine situacija ir siejami rinkimų rezultatai Italijoje.

Italija buvo įsipareigojusi mažinti skolas, ekonomikos augimą skatinti reformomis, taip pat kurti naujas darbo vietas. Tačiau tam kad šie planai taptų realiais, pirmiausia reikėjo pradėti taupyti, o būtent tai labiausiai ir nepatiko italams.

2013 02 27 07:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt