šeštadienis, rugpjūčio 8 d.
Naujajam koronavirusui suteiktas oficialus pavadinimas
tiesa.com
facebook nuotrauka

Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) antradienį paskelbė, kad mirtinai pavojingas naujasis koronavirusas, kuris pirmą kartą buvo identifikuotas Kinijoje gruodžio 31 dieną, nuo šiol bus oficialiai vadinamas „Covid-19“.

„Jau turime pavadinimą šiai ligai: „Covid-19“, – Ženevoje žurnalistams sakė PSO vadovas Tedrosas Adhanomas Ghebreyesusas (Tedrosas Adanomas Gebrajesusas).

Jis paaiškino, kad „co“ reiškia „korona“ (angl. „corona“), „vi“ – „virusą“, o „d“ – „ligą“ (angl. „disease“). Pasak Tedroso Adhanomo Ghebreyesuso, šis pavadinimas buvo pasirinktas siekiant išvengti konkrečių geografinių vietovių, gyvūnų rūšių ar žmonių grupių paminėjimo.

Tokios yra tarptautinės rekomendacijos dėl pavadinimų suteikimo, kad būtų išvengta pasmerkimo gėdai. Anksčiau PSO buvo suteikusi virusui laikiną „ūmios kvėpavimo takų ligos 2019-nCoV“ pavadinimą, o Kinijos Nacionalinė sveikatos komisija šią savaitę paskelbė, kad laikinai vadina ligą „naujo koronaviruso pneumonija“.

Kalbėdamas Ženevoje prasidedant tarptautinei mokslinei konferencijai dėl skiepijimo galimybių kovai su šiuo virusu, PSO vadovas taip pat sakė matantis „realų šansą“ sustabdyti ligos protrūkį. „Nesame bejėgiai“, – sakė jis.

„Turime pasinaudoti dabartine proga stipriai smogti ir sutartinai kovoti su šiuo virusu kiekviename kampelyje. Jei ne, [užsikrėtimo] atvejų gali būti daug daugiau, o kaina gali būti daug didesnė“, – sakė jis.

2020 02 11 21:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt