penktadienis, gruodžio 4 d.
Naujas Kinijos povandeninis aparatas pasiekė giliausios pasaulyje vandenyno įdubos dugną
BNS

Kinija penktadienį tiesioginiame eteryje parodė ant vandenyno dugno nusileidusio savo naujo pilotuojamo povandeninio aparato perduotą vaizdo įrašą, nufilmuotą per vėliausią šalies mokslininkų ekspediciją į Žemės giliausią įdubą.

Aparatas „Fendouzhe“, kuriame buvo trys tyrinėtojai, nusileido daugiau nei 10 tūkst. metrų į Ramiojo vandenyno Marianų įdubą, pranešė valstybinis transliuotojas CCTV.

Vaizdo įraše, nufilmuotame ir perduotame giliavandenės kameros, matyti, kaip žaliai baltas aparatas, apsuptas nuolaužų debesų, juda tamsiu vandeniu ir lėtai nusileidžia ant įdubos dugno.

„Fendouzhe“ anksčiau šį mėnesį nustatė nacionalinį rekordą, įvykdęs pilotuojamą giliavandenį pasinėrimą į 10 909 m gylį – šiek tiek mažesnį už 10 927 m pasaulio rekordą, 2019 metais pasiektą vieno amerikiečių tyrinėtojo.

Povandeninis aparatas, turintis robotizuotą ranką biologiniams mėginiams rinkti ir hidrolokatoriaus „akis“, analizuojančias garso bangas aplinkiniams objektams nustatyti, panardinamas jau ne pirmą kartą, siekiant išbandyti jo galimybes.

Jis stebi „daugybę rūšių ir gyvų organizmų pasiskirstymą vandenyno dugne“, CCTV iš laivo pranešė mokslininkai.

Tyrinėtojai rinks mėginius savo darbui, pažymėjo transliuotojas.

„Reikia atlikti daugiau nei du bandymus, kad galėtume pavadinti tai tikra sėkme“, – antradienį CCTV sakė misijoje dalyvaujantis Kinijos mokslų akademijos tyrėjas Zhu Minas.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2020 11 20 15:58
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt