penktadienis, rugpjūčio 14 d.
Naujasis IS vadeiva – „Naikintojas“ al Mawla
Alfa.lt

Naujasis džihadistų judėjimo „Islamo valstybė“ (IS) vadeiva, žinomas tokiomis skirtingomis pravardėmis kaip Profesorius ir Naikintojas, yra liūdnai pagarsėjęs savo brutalumu, bet kiti jo biografijos faktai lieka mįslė, sako ekspertai.

Amiras Mohammedas Saidas Abd al Rahmanas al Mawla pakeitė Abu Bakr al Baghdadi, šiam žuvus per JAV specialiųjų pajėgų operaciją pernai spalį.

Ekstremistų grupuotė A. M. S. A. al R. al Mawlą pasauliui iš pradžių buvo pristačiusi kaip Abu Ibrahimą al Hashimi al Qurashi – asmenį, apie kurį Amerikos ir Irako žvalgybos tarnybos turėjo labai mažai duomenų.

JAV pareigūnai vėliau suprato, kad A. I. al H. al Qurashi tikriausiai buvo A. M. S. A. al R. al Mawlos karo vardas, ir kovo mėnesį pripažino jį naujuoju IS lyderiu.

Valstybės departamentas nedelsdamas įtraukė jį į „Ypatingos kategorijos pasaulinių teroristų“ sąrašą, paskatindamas pastangas sužinoti daugiau apie šį ieškomą vyrą, už kurio galvą dabar siūloma 10 mln. dolerių (8,7 mln. eurų) premija.

Atrodo, kad vienintelis dalykas, dėl kurio visi sutaria, yra žiaurus džihadistų judėjimo vadeivos būdas.

Jis tikriausiai geriausiai žinomas dėl savo „svarbaus vaidmens džihadistų kampanijoje, kuria siekiama sunaikinti [Irako] jazidų mažumą, žudant, išsiunčiant ir imant į seksualinę vergiją“ jos narius, pareiškė Paryžiuje įsikūrusio universiteto „Sciences Po“ džihadizmo ekspertas Jeanas Pierre'as Filiu.

Naujasis IS lyderis veikiausiai gimė 1976 m. Tal Afaro mieste, esančiame maždaug už 70 km nuo Mosulo.

Jis yra kilęs iš turkmėnų šeimos ir tapo vienu iš nedaugelio ne arabų kilmės kovotojų, užsitarnavusiu aukštą rangą „Islamo valstybėje“, kuri kadaise kontroliavo didelius Irako bei Sirijos ruožus ir pritraukdavo savanorius iš Vakarų.

Atsižvelgusios į A. M. S. A. al R. al Mawlos etninę kilmę Jungtinės Tautos savo sausį paskelbtoje atskaitoje spėjo, kad jis galėtų būti „laikinu pasirinkimu, kol grupuotė suras labiau teisėtą „emyrą“ – tiesioginį Kuraišių Hašemitų genties palikuonį, kuris galėtų užsitikrinti visišką paramą atokiose provincijose“.

2020 07 21 12:56
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt