ketvirtadienis, lapkričio 26 d.
Naujausia versija: lėktuvą pradangino savižudis pilotas
tiesa.com

Prieš ketverius metus paslaptingai dingusio ir iki šiol nerasto keleivinio lėktuvo paieškos vadovas paskelbė, kad skrydžio kapitonas tyčia sudaužė per 200 keleivių gabenusį orlaivį.

2014-ųjų kovo 8-ąją įprastam skrydžiui iš Kuala Lampūro į Pekiną pakilęs bendrovės „Malaysia Airlines“ lėktuvas su 239 žmonėmis salone kelionės tikslo taip ir nepasiekė bei paslaptingai dingo. Nepaisant intensyviausių žmonijos istorijoje paieškų lėktuvas nerastas iki šiol, o šis faktas tik dar labiau apgaubia katastrofą (?) paslapties šydu.

Nuo skrydžio pradžios praėjus valandai ryšys dingo, o iš palydovinių duomenų žinoma tik tiek, kad iš Malaizijos sostinės pakilęs reiso MH370 lėktuvas „Boeing 777“ netrukus pasuko ne link kelionės tikslo – Pekino, o nukrypo nuo kurso tūkstančius mylių visiškai į kitą pusę: Australijos link.

Manoma, kad didžiulis orlaivis pasibaigus degalams nukrito į Indijos vandenyną kažkur į Vakarus nuo šio žemyno. Iki šiol nepavyko nustatyti net apytikslės lėktuvo vietos, aptiktos tik kelios nuolaužos, galimai priklausančios šiam orlaiviui – jas vandenyno bangos išmetė į krantą.

2017-ųjų sausį paieškos po vandeniu nutrauktos.

Pixabay nuotr.

Taškas. Daugiau nežinoma nieko, nors tirtos įvairiausios ir keistos versijos – nuo lėktuvo užgrobimo siekiant teroristų užsibrėžtų tikslų iki susidūrimo su nežemiškomis civilizacijomis.

Tačiau lėktuvo paieškoms po vandeniu vadovavęs Martin'as Dolan’as šiomis dienomis pateikė iki šiol dar neeskaluotą versiją: tai buvo iš anksto suplanuoti tyčiniai skrydžio kapitono veiksmai, kuriuos jis atliko siekdamas nusižudyti arba ką nors nužudyti.

„Suplanuota ir padaryta tyčia per ištemptą laiko tarpą“, – Australijoje rodomai televizijos programai „60 seconds“ sakė paieškos vadovas.

Lėktuvą pilotavo patyręs 53 metų Zaharie Amad’as Shah’as, o jam asistavo perpus jaunesnis Fariq’as Abdul’as Hamid’as (27 m.), kuriam tai buvo pirmas skrydis tokio tipo lėktuvu.

Kapitono namuose po nelaimės rastas kompiuteris su instaliuota skrydžių imitavimo programa.

Kad nuo maršruto kurso nukrypta ir pasistengta išlikti nepastebėtam, patvirtina ir tokio tipo lėktuvus pilotuojantys profesionalai: anot jų, skrista palei Malaizijos ir Tailando pasienį, o tokiu atveju didėja tikimybė, kad nė vienos šalies dispečeriai nesiimtų skrydžio valdymo veiksmų.

Terorizmo akto versija atmetama, mat po įvykio nė viena grupuotė nepaskelbė prisiimanti atsakomybę. Neįtikinama ir tai, kad orlaivį galėjo numušti iš Šiaurės Korėjos atskriejusios raketos: nors tokia galimybė eskaluota, logiškai pagrįsti jos nepavyko.

Tuo tarpu savižudybės tokiu kraupiu būdu versija yra gana reali – būtent tokį pat būdą pasirinko Vokietijos pigių skrydžių bendrovės „Germanwings“ pilotas Andreas Lubitz’as.

2015 metų kovo 24 dieną jo valdomas lėktuvas „Airbus A320“, iš Diuseldorfo į Barceloną skraidinęs 150 keleivių, buvo tyčia nukreiptas į kalną Prancūzijos Alpėse ir sudužo.

Nustatyta, kad antrasis pilotas A. Lubitz’as užrakino kabinos duris kai skrydžio vadovas trumpam iš jos išėjo. 27 metų vyras turėjo sveikatos problemų, kurios galimai tapo tokio pragaištingo elgesio priežastimi.

2018 05 14 17:00
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt