trečiadienis, spalio 5 d.
Nauji rusų karo nusikaltimai šokiruoja: nupjovė belaisviui galvą ir pamovė ant stulpo
Alfa.lt
Unian
Rusijos okupantai.

Socialiniuose tinkluose pasirodė siaubingas vaizdo įrašas ir nuotraukos, kuriose matyti, kaip ukrainiečių karo belaisvio galva užmauta ant stulpo prie namo, okupuotame Rytų Ukrainos Popasnos mieste, rašo britų dienraštis „The Guardian“.

Ukrainos Luhansko srities gubernatorius Serhijus Haidai šią šiurpią nuotrauką paskelbė savo „Telegram“ kanale. Nuo to laiko ja buvo plačiai dalijamasi socialinėje žiniasklaidoje. Ukrainiečiai apkaltino Rusijos karius barbarišku Viduramžių elgesiu ir vaizdą prilygino siaubams iš „Žiedų valdovo“.

„Jie tikrai yra orkai. Dvidešimt pirmas amžius, okupuota Popasna, žmogaus galva ant tvoros, – rašė S. Haidai. – Rusuose nėra nieko žmogiško. Mes kariaujame su ne žmonėmis.“

Galvos ant stulpo vaizdai sukėlė visuotinį pasipiktinimą. Michailas Chodorkovskis, buvęs Rusijos oligarchas, dabar gyvenantis tremtyje Londone, pareiškė, kad ši nuotrauka yra „Ruskij mir“, arba „rusiško pasaulio/taikos“, pavyzdys.

Jis tviteryje rašė: „Ar Rusija sugebės atsigauti ir grįžti į civilizuotų tautų bendriją? Kol kas ji neša Viduramžių tamsą savo kaimynams ir tautoms visame pasaulyje #russianworld atvyko į okupuotą Popasną Donbase.“

„The Guardian“ teigimu, nors nuotraukos autentiškumo patvirtinti iki galo neįmanoma, tačiau geolokacijos įrankiai rodo, kad ji yra tikra ir buvo padaryta liepos pabaigoje netoli Popasnos centro.

Jie tikrai yra orkai. Dvidešimt pirmas amžius, okupuota Popasna, žmogaus galva ant tvoros. Rusuose nėra nieko žmogiško. Mes kariaujame su ne žmonėmis.

Vaizdo įraše matomas karine uniforma apsirengusio vyro kūnas be galvos ir rankų. Galva užmauta ant medinio stulpo. Dvi rankos uždėtos ant metalinių smaigalių ant tvoros iš abiejų pusių nuo galvos, kuri atrodo kaip priedanga. Ant šalia esančio namo sienos kabo užrašas gatvės lentelė: „Nagorna 21“.

Ukrainos kariuomenė iš Popasnos pasitraukė gegužės pradžioje. Vladimiro Putino gerbėjas, Čečėnijos tironas Ramzanas Kadyrovas teigė, kad jo smogikai perėmė miesto kontrolę.

Ši nuotrauka yra naujausias akivaizdus Maskvos karių įvykdytas karo nusikaltimas. Praėjusią savaitę pasirodė filmuota medžiaga, kurioje vienas iš R. Kadyrovo bataliono „Achmatas“ smogikų kastruoja surištą ukrainiečių belaisvį, kuris vėliau buvo nušautas.

Filmuota medžiaga iš pradžių buvo paskelbta prorusiškuose „Telegram“ kanaluose. Šeštadienį tyrėjai iš „Bellingcat“ centro paskelbė šio incidento tyrimą. Remdamasi vaizdiniais įkalčiais ir atvirų šaltinių duomenimis, tyrėjai teigė, kad sadistas yra iš Tuvos kilęs bataliono „Achmatas“ savanoris Očur-Suge Mongušas, 1993 m. gimimo. Jis net buvo apklaustas Rusijos saugumo tarnybų.

2022 08 09 15:56
Spausdinti
Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
traffix.lt