sekmadienis, gruodžio 5 d.
Nauji vaizdai iš Lenkijos pasienio nieko gero nežada: vėl bandymai prasiveržti, vėl akinami pasieniečiai
Alfa.lt
BNS
Lenkijos pasienio apsaugos tarnyba
Pralaužta sienos užtvaros dalis.

Lenkijos pasienio apsaugos tarnyba praneša apie naujus migrantų bandymus su Baltarusijos pareigūnų pagalba neteisėtai kirsti Lenkijos sieną. Puolama didelėmis grupėmis iki 200 žmonių, už jų nugarų stovintys baltarusiai akina lenkus lazeriais.

Naujausiame vaizdo įraše užfiksuota, kaip trečiadienio naktį 200 žmonių bandė prasiveržti per sieną. Pasak Lenkijos sienos apsaugos tarnybos, į jų pareigūnus skriejo akmenys ir pagaliai, o Baltarusijos kariai naudojo lazerius:

Panašus incidentas fiksuotas ir antradienį naktį. Tuomet apie 100 migrantų su Baltarusijos pareigūnų pagalba net prakirpo dalį sienos užtvaros:

JAV prezidento Joe Bideno patarėjas nacionalinio saugumo klausimais Jake'as Sullivanas trečiadienį perdavė savo kolegai lenkui, kad Jungtinės Valstijos tvirtai palaiko Lenkiją, šiai susidūrus su migrantų krize pasienyje su Baltarusija.

J. Sullivanas „perdavė tvirtą paramą Lenkijai [Baltarusijos prezidento Aliaksandro] Lukašenkos režimo veiksmų, sukūrusių migracijos krizę, akivaizdoje“, nurodoma Baltųjų rūmų pranešime.

J. Bideno patarėjas per pokalbį su Lenkijos nacionalinio saugumo biuro vadovu Pawelu Solochu taip pat akcentavo „tvirtą dvišalį bendradarbiavimą gynybos klausimais ir pasveikino nuolatines pastangas stiprinti NATO atgrasymo poziciją“, sakoma pareiškime.

„Jie taip pat apsikeitė nuomonėmis apie Rusijos karinę veiklą netoli Ukrainos“, – priduriama jame.

Nėra abejonių, kad Baltarusija sąmoningai kursto politinę ir žmogaus teisių krizę, viliojant migrantus, daugiausia iš Artimųjų Rytų, pažadu lengvai patekti į Lenkiją ir Europos Sąjungą. Be to, Lenkija tvirtina, kad Minsko sąjungininkė Maskva taip pat įsitraukusi į mėginimą destabilizuoti Europos Sąjungą.

Tarptautinė žmogaus teisių organizacija „Human Rights Watch“ (HRW) trečiadienį pareiškė, kad Baltarusijos pasieniečiai gali būti kalti dėl migrantų kankinimo pasienyje su Lenkija, ir pridūrė, kad abi šalys įvykdė „rimtų žmogaus teisių pažeidimų“.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.

2021 11 25 17:43
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt