trečiadienis, gruodžio 2 d.
Naujojo Hampšyro miestelis per 2020-ųjų JAV prezidento rinkimus parėmė J. Bideną
Alfa.lt

Naujojo Hampšyro valstijoje esančio Diksvil Nočo kaimo, turinčio 12 gyventojų, rinkėjai antradienį tuojau po vidurnakčio pirmieji atidavė balsus JAV prezidento rinkimų pagrindinę dieną ir vienbalsiai išreiškė palaikymą demokratų kandidatui Joe Bidenui.

Balsavimas ir balsų skaičiavimas užtruko tik kelias minutes: visi penki balsai atiteko J. Bidenui, o už antrosios kadencijos siekiantį prezidentą Donaldą Trumpą nebalsavo niekas.

Vidury miško netoli sienos su Kanada įsikūrusi gyvenvietė nuo 1960 metų tradiciškai balsuoja „pirmoji šalyje“. Kaimyninėje Milsfildo gyvenvietėje balsavimas taip pat prasidėjo vidurnaktį. Trečias kaimelis, paprastai besilaikantis tokios tradicijos, atšaukė naktinį balsavimą dėl koronaviruso pandemijos.

Naujojo Hampšyro rinkimų įstatymai leidžia mažiau kaip 100 gyventojų turinčioms savivaldybėms atidaryti rinkimų apylinkes vidurnaktį ir uždaryti jas, kai visi ten registruoti rinkėjai bus atlikę savo pilietinę pareigą.

Dauguma JAV Rytų pakrantės rinkimų apylinkių atsidarys antradienį 6 val. arba 7 val. vietos (13 val. arba 14 val. Lietuvos) laiku.

Tačiau tvyrant nuogąstavimams dėl COVID-19 pandemijos neįprastai didelė rinkėjų dalis jau pareiškė savo valią balsuodami paštu. Pasak pareigūnų, toks balsavimo būdas šiemet buvo rekordiškai populiarus – užpildytus balsalapius paštu išsiuntė beveik 100 mln. gyventojų.

Prognozuojama, kad didelė dalis balsavusių iš anksto pasirinko demokratų kandidatą, paraginti J. Bideno pasinaudoti šia galimybe. Tuo metu D. Trumpo kampanija tikisi didžiulės tiesiogiai antradienį balsuosiančių respublikonų šalininkų bangos.

2020 11 03 08:18
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt