antradienis, sausio 19 d.
Naujojo viruso aukų skaičius didėja, jis gali mutuoti, perspėja Kinija
tiesa.com
Twitter nuotrauka

Kinija trečiadienį perspėjo, kad naujasis į SARS panašus virusas galėtų mutuoti ir plisti, aukų skaičiui padidėjus iki devynių, o užsikrėtimo atvejų skaičiui – iki 440 visoje šalyje.

Naujasis koronavirusas plinta per kvėpavimo traktą ir „yra viruso mutavimo bei ligos tolesnio plitimo galimybė“, spaudos konferencijoje paskelbė Nacionalinės sveikatos komisijos vicepirmininkė Li Bin. Komisija paskelbė priemones ligos protrūkiui sulaikyti, kai šimtai milijonų žmonių šią savaitę visoje šalyje leidžiasi į keliones prieš Naujuosius metus pagal Mėnulio kalendorių.

Tarp šių priemonių yra dezinfekavimas ir vėdinimas oro uostuose, geležinkelio stotyse ir prekybos centruose. „Esant reikalui taip pat bus matuojama temperatūra svarbiose zonose žmonių susibūrimo vietose“, – sakoma Komisijos pareiškime.

Naujasis virusas pasirodė ir kai kuriose kitose Azijos valstybėse, be to, antradienį pirmą užsikrėtimo atvejį patvirtino Jungtinės Valstijos.

Protrūkio epicentras yra centrinėje Kinijos dalyje esantis Uhano miestas, kur pareigūnai aktyviau tikrina žmonių temperatūrą oro uoste, geležinkelio stotyse ir greitkeliuose. Mieste buvo atšauktas svarbus Naujųjų metų renginys, kuriame paprastai dalyvauja šimtai tūkstančių žmonių.

2020 01 22 06:10
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt