trečiadienis, gruodžio 2 d.
Naujosios Zelandijos kabinete – tatuiruota ministrė maorė, homoseksualus vicepremjeras
Alfa.lt

Naujosios Zelandijos ministrė pirmininkė Jacinda Ardern pirmadienį pristatė savo naująjį kabinetą, kuris, anot premjerės, pasižymi „itin didele įvairove“. 

Vyriausybėje pirmą kartą dirbs savo homoseksualumo neslepiantis vicepremjeras, o užsienio reikalų ministro postas patikėtas politikei, kurios veidą puošia tradicinė maorių tatuiruotė. 

Centro kairiųjų sparno lyderė, pristatydama savo pertvarkytą kabinetą po triuškinamos pergalės rinkimuose, sakė, kad jos antrosios kadencijos prioritetai bus kova su koronaviruso pandemija ir ekonomikos atsigavimo skatinimas.   

J. Ardern savo pavaduotoju paskyrė Grantą Robertsoną. Jis yra pirmasis savo homoseksualumo neslepiantis Naujosios Zelandijos vicepremjeras.   

Moterys ir maorių bendruomenė taip pat tvirtai atstovaujamos pertvarkytame 20 narių kabinete. Užsienio reikalų ministre paskirta Nanaia Mahuta, kurios veidą puošia moko kauae – tradicinė maorių moterų smakro tatuiruotė.     

J. Ardern sakė, jog didžiuojasi savo kabineto įvairove, tačiau taip pat pabrėžė, kad visi vyriausybės nariai buvo paskirti įvertinus jų nuopelnus. 

„Tai nusipelniusių ir talentingų politikų kabinetas, taip pat pasižymintis itin didele įvairove“, – sakė 40-metė premjerė.   

„Manau, svarbu pabrėžti, kad šie žmonės, paskirti į šias pareigas dėl to, ką atsineša į kabinetą, taip pat atspindi Naująją Zelandiją, kuri juos išrinko“, – sakė J. Ardern.  

49 metų G. Robertsonas seniai laikomas J. Ardern dešiniąja ranka. Per jos pirmąją kadenciją jis užėmė finansų ministro postą ir buvo pagrindinis jos rinkimų kampanijos strategas.     

G. Robertsonas taip pat užims finansų ministro ir infrastruktūros ministro postus. Premjerei išvykus į užsienį, jis laikinai perims vyriausybės vadovo įgaliojimus.   

2020 11 02 13:50
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt