antradienis, rugsėjo 22 d.
Ne konkursas: koronaviruso eroje „Eurovizija“ siekia suvienyti Europą
Alfa.lt

Tai nebuvo konkursas. Dėl kilusios koronaviruso krizės šiemet atšauktas kasmetinis Europos dainų konkursas, kuriame šalys paprastai varžosi dėl pagrindinio prizo, šeštadienį siekė suvienyti šalis.

Šeštadienį turėjęs vykti „Eurovizijos“ finalas dėl galiojančių apribojimų, kuriais siekiama suvaldyti pasaulinę koronaviruso pandemiją, buvo atšauktas.

Todėl vietoj konkurso, kuriame būtų įvertintas 41 atlikėjas ar grupė, organizatoriai surengė dviejų valandų šou, pavadintą „Eurovision: Europe Shine A Light“, kuris buvo transliuojamas daugiau nei keturiasdešimtyje šalių.

Siekiant pabrėžti koronaviruso padarinius, šou pradžioje buvo parodytas tuščių Europos miestų vaizdų montažas, o vėliau buvo sugrįžta į beveik tuščią studiją Nyderlanduose. Tai buvo didelis kontrastas, palyginti su įprastais euroviziniais vaizdais, kuriuose džiugi ir šėlstanti minia mojuoja vėliavomis.

„Ahoy“ konferencijų centras Roterdame, kuriame turėjo vykti „Eurovizija“, anksčiau šiais metais buvo paverstas laikina ligonine užsikrėtusiesiems koronavirusu. Tačiau renginio pabaigoje buvo paskelbta, kad 2021 metų „Eurovizija“ įvyks šioje arenoje.

Šeštadienį per koncertą pasirodė ir dukart kaip atlikėjas bei kartą kaip kompozitorius „Euroviziją“ laimėjęs airis Johnny Loganas, ir 2015 metais konkursą laimėjęs švedas Mans Zelmerlowas, atlikęs savo dainą „Heroes“, kurią dedikavo su koronavirusu kovojantiems medikams.

Pagarbą konkursui išreiškė ir legendinės grupės „Abba“ narys Bjornas Ulvaeusas. Ši grupė išgarsėjo būtent po to, kai 1974 metais laimėjo „Euroviziją“ su daina „Waterloo“.

2020 05 17 14:04
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt