ketvirtadienis, liepos 16 d.
Nedarbo baubas grasina Norvegijai
tiesa.com

Norvegijoje nedarbo rodikliai yra aukščiausi per pastaruosius devynerius metus. Šiuo metu nedarbas siekia 4,2 proc. Daugiausiai tam įtakos turėjo sunki situacija naftos gavybos sektoriuje. Mat čia pingant naftai ir stojant eksportui be darbo liko daug darbingo amžiaus žmonių.

Remiantis Norvegijos Statistikos departamento pateiktais duomenimis, per pirmąjį šių metų ketvirtį, t,y, sausį-balandį, bedarbių skaičius siekė 117 tūks., o tai net 7 tūkst. daugiau nei paskutinį 2014-ųjų ketvirtį.

Kaip pranešė portalas thelocal.no, Darbininkų partijos atstovai dėl bedarbių skaičiaus augimo apkaltino vyriausybę. Neva, politikai buvo perspėti apie neigiamas tendencijas naftos rinkoje, tačiau ilgai nekreipė į tai dėmesio.

Minėtos partijos nariai įsitikinę, kad vyriausybė kuo greičiau turėtų imtis veiksmingų priemonių, kurios skatintų verslininkus kurti naujas darbo vietas. Ekspertų įsitikinimu, jeigu politikai nesiims veiksmų, tai nedarbas ir toliau augs, o tai gana greitai turės neigiamų pasekmių Norvegijos ekonomikai.

Vyriausybė pažadėjo, kad skatins ir palaikys naujų darbo vietų kūrimą, o šios programos rezultatai matysis jau kitąmet.

2015 06 25 14:20
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt