trečiadienis, spalio 5 d.
Neįtikėtinas Ukrainos pajėgų laimikis – Rusijos armijos vadas?
Alfa.lt
Twitter
Andrejus Syčevojus (kairėje) ir suimtas kariškis.

Ukrainiečiai socialiniuose tinkluose neslepia džiaugsmo. Jų manymu į nelaisvę pakliuvo aukščiausias iki šiol Rusijos kariškis, armijos grupės „Vakarai“ vadas, generolas leitenantas Andrejus Syčevojus. Kol kas oficialaus patvirtinimo nėra.

Socialiniuose tinkluose paplito šis vaizdo įrašas, kuriame Rusijos kariškis, labai panašus į A. Syčevojų.

Vis dėlto minimas kariškis vilki pulkininko leitenanto antpečius.

Jei informacija, kad buvo suimtas vis dėlto A. Syčevojus pasitvirtins, tai bus aukščiausias Rusijos kariškis, paimtas į nelaisvę nuo Antrojo pasaulinio karo laikų.

Andrejus Syčevojus gimė 1969 m. gegužės 16 d. Krasnodaro krašte. 1990 m. baigė Uljanovsko gvardijos aukštąją tankų vadų mokyklą, 2002 m. – Frunzės karo akademiją. 2016 m. baigė Rusijos Federacijos ginkluotųjų pajėgų Generalinio štabo karo akademiją. Baigęs studijas tarnavo tankų ir motorizuotųjų šaulių daliniuose, ėjo visas pareigas nuo būrio vado iki bataliono vado. 2016 m. A. Syčevojus buvo paskirtas Rytų karinės apygardos jungtinės kariuomenės štabo viršininku, o nuo 2017 m. ėjo Pietų karinės apygardos jungtinės kariuomenės vado pavaduotojo ir štabo viršininko pareigas. 2019 m. jis buvo paskirtas Pietų karinės apygardos 8-osios jungtinės armijos vadu, tais pačiais metais prezidento dekretu jam suteiktas generolo leitenanto laipsnis.

A. Syčevojus buvo apdovanotas ordino „Už nuopelnus tėvynei“ pirmojo ir antrojo laipsnio medaliais, ordino „Už pasižymėjimą karinėje tarnyboje“ pirmojo, antrojo ir trečiojo laipsnio medaliais, dviem ordinais „Už drąsą“, taip pat medaliu „Karinės operacijos Sirijoje dalyvis“. Šiemet jis buvo įtrauktas į ES sankcijų sąrašus dėl karino Ukrainoje. Liepą A. Syčevojus buvo paskirtas „Vakarų“ armijos grupės vadu.

2022 09 09 13:19
Spausdinti
Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
traffix.lt