šeštadienis, birželio 6 d.
Nekaltas vyras kalėjime praleido 45 metus
tiesa.com

Trečiadienį iš kalėjimo išleistas vyras, kuris prieš kelias dešimtis metų buvo nuteistas už nusikaltimą, kurio iš tiesų nepadarė.

1972 metais Wilbert’as Jones’as buvo sulaikytas dėl 1971-ųjų spalį JAV Luizianos valstijoje įvykdyto nusikaltimo – moters išprievartavimo grasinant jai ginklu. Tuomet iš vargingos šeimos kilęs juodaodis gynėsi nieko panašaus nepadaręs, tačiau teismas vistiek nuteisė 19-metį kalėti iki gyvos galvos.

Tačiau net ir įkalintas W. Jones’as bandė įrodyti savo tiesą ir galiausiai, praėjus 45 metams bei 10 mėnesių nuo to laiko, kai papuolė už grotų, vyras išėjo į laisvę paskelbus, kad yra nekaltas dėl nusikaltimo.

„Laisvė. Štai apie ką galvojau visą tą laiką, jaučiu ją. Aš atleidau. Nesijaudinu dėl to, ko negalėjau kontroliuoti“, – sakė per klaidą daugiau nei 16 tūkstančių dienų kalėjime praleidęs vyras.

Prokurorai tebesvarsto, ar skųs šį aukščiausiojo teismo sprendimą.

W. Jones’as kaltu buvo pripažintas pagal nukentėjusiosios parodymus – praėjus 3 mėnesiams nuo nusikaltimo moteris jį išsirinko per akistatą iš kelių atsitiktinai parinktų žmonių. Tiesa, vėliau ji pripažino, jog prievartautojas buvo aukštesnis, o jo balsas – šiurkštesnis.

Šie požymiai atitinka kito įtariamojo, dėl grasinimo ginklu ir išprievartavimo sulaikyto 1973 metais, požymius. Tiesa, šis buvo nuteistas tik už ginkluotą apiplėšimą.

Aukščiausiojo teismo teisėjai, nagrinėję W. Jones’o bylą, nustatė, kad policijos tyrėjai žinojo šiuos neatitikimus, tačiau jų nesureikšmino.

Nukentėjusioji mirė 2008 metais.

2017 11 16 10:50
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt