penktadienis, balandžio 16 d.
Nepaisydamas sveikatos pablogėjimo, A. Navalnas tęsia bado streiką
BNS

Kalinamas Kremliaus kritikas Aleksejus Navalnas pirmadienį sakė, kad jį vargina smarkus kosulys ir aukšta temperatūra, tačiau jis tęs bado streiką, kurį paskelbė praėjusią savaitę, reikalaudamas užtikrinti tinkamą medicininę priežiūrą.

44 metų A. Navalnas praėjusį trečiadienį paskelbė bado streiką, skųsdamasis, kad jį kankina dideli nugaros skausmai ir tirpsta kojos, tačiau kalėjimo gydytojas jam skyrė tik skausmą malšinančių vaistų.

Jau kitą dieną jo komanda pranešė, kad opozicionierius dar prieš bado streiką dėl miego trūkumo neteko 8 kilogramų svorio. Prieš atvykdamas į pataisos koloniją jis svėrė 93 kilogramus.

Pirmadienį socialiniame tinkle „Instagram“ A. Navalnas pranešė apie naujus negalavimus.

„Cituoju oficialius šios dienos temperatūros matavimo duomenis: Navalnas A. A., smarkus kosulys, temperatūra – 38,1 laipsnio“, – rašė jis.

„P.S.: aš, žinoma, tęsiu savo bado streiką“, – pridūrė jis.

Vėliau prokremliškas laikraštis „Izvestija“ pranešė, kad opozicionierius dėl kvėpavimo problemų ir karščiavimo buvo perkeltas į kolonijos medicinos skyrių stebėti.

Dienraštis nurodė, kad A. Navalnui buvo atlikti visi būtini tyrimai, įskaitant koronaviruso testą.

Opozicionieriaus bendražygiai informacijos apie jo perkėlimą kol kas netvirtino.

A. Navalnas atlieka pustrečių metų laisvės atėmimo bausmę liūdnai pagarsėjusioje Pokrovo pataisos kolonijoje, esančioje už maždaug 100 km į rytus nuo Maskvos.

Sausį vos sugrįžęs į Rusiją iš Vokietijos, kur gydėsi po bandymo pernai vasarą jį nunuodyti, opozicionierius buvo suimtas ir netrukus nuteistas už tai, kad pažeidė 2014-aisiais byloje dėl sukčiavimo ir lėšų pasisavinimo jam skirtos lygtinės bausmės sąlygas.

Vakarų ekspertai nustatė, kad A. Navalnas buvo apnuodytas Sovietų Sąjungoje sukurta nervus paralyžiuojančia medžiaga „Novičiok“.

Gydytojų protestas

Praėjusį penktadienį prokremliška žiniasklaida surengė puolimą, siekdama paneigti A. Navalno skundus dėl netinkamo elgesio ir neužtikrinamos medicininės priežiūros.

Dvi prokremliškos žiniasklaidos priemonės savo pranešimuose tvirtino, kad A. Navalnas atrodo „visiškai normaliai“ ir atlieka bausmę „praktiškai pavyzdinėje“ kolonijoje.

Pirmadienį paskelbtoje žinutėje A. Navalnas rašė, kad šiuose pranešimuose „nėra nė žodžio tiesos“.

Anot opozicionieriaus, nuo vasario, kai jis atvyko į koloniją, iš 15-os jo sektoriuje kalinčių nuteistųjų jau trečias kalinys buvo hospitalizuotas dėl tuberkuliozės.

„Stebiuosi, kad čia nėra Ebolos viruso“, – rašė jis ir pridūrė: „Štai tokia mūsų ideali, pavyzdinė kolonija.“

Anksčiau šį mėnesį A. Navalnas, pareigūnų laikomas galinčiu mėginti pabėgti nuteistuoju, pateikė du skundus prieš kolonijos administraciją, tvirtindamas, kad yra žadinamas aštuonis kartus per naktį kalėjimo prižiūrėtojų, raportuojančių, kad jis tebėra savo kameroje.

Nevyriausybinė medicinos darbuotojų sąjunga „Gydytojų aljansas“ pranešė, kad antradienį prie Pokrovo pataisos kolonijos surengs protesto akciją, per kurią bus reikalaujama užtikrinti A. Navalnui tinkamą gydymą.

„Gydytojų aljansui“, kurį Teisingumo ministerija praėjusį mėnesį įtraukė į „užsienio agentų“ sąrašą, vadovauja A. Navalno asmeninė gydytoja Anastasija Vasiljeva.

„Einame ten, kad išgirstume, kas po velnių vyksta toje siaubingoje kolonijoje“, – parašė ji tviteryje.

Sulaikė šalininkus

Tuo metu į rytus nuo Maskvos esančiame Pokrove prie pataisos kolonijos pareigūnai antradienį sulaikė keletą Aleksejaus Navalno šalininkų, reikalavusių leisti pasimatyti su bado streiką paskelbusiu įkalintu Kremliaus kritiku, reikalaujančiu tinkamos medicininės priežiūros.

Tarp sulaikytųjų yra A. Navalno asmeninė gydytoja ir vyriausybę kritikuojančios medicinos darbuotojų sąjungos „Gydytojų aljansas“ vadovė Anastasija Vasiljeva, pranešė sąjunga ir naujienų agentūros AFP žurnalistai įvykio vietoje. 

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2021 04 06 19:47
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt