antradienis, liepos 14 d.
Nepatyrę gelbėtojai galimai padarė klaidų ieškodami Noros Quoirin
tiesa.com
facebook nuotrauka

Dalis paauglės paieškas vykdžiusių gelbėtojų pavargo karštame ir drėgname klimate, tad galėjo pridaryti klaidų paieškų metu, pavyzdžiui, deramai neiššukuoti ploto.

Malaizijos policija taip pat pripažino, kad nepatyrę gelbėtojų komandų nariai galėjo praleisti gyvybiškai svarbias užuominas į tai, kur ieškoti dingusios mergaitės.  

Noros šeima grįžta į Jungtinę Karalystę su dukros palaikais.  

Noros mirtį vis dar temdo paslaptys - policijai nepavyksta aptikti kriminalinio elemento. Šunys jos taką aptiko tik už 100 metrų nuo trobelės, be to, nėra aišku, kaip specialių poreikių turintis vaikas galėjo vienas dvi mylias nukeliauti tankiu mišku ir pereiti siaurą tarpeklį.  

Malaizijos policija tiki, kad savaitę miške paauglė praleido viena.  

Prancūzų ir airių kilmės paauglė, anksčiau dingusi viename Malaizijos kurorte, apsuptame drėgnųjų atogrąžų miškų, mirė nuo vidinio kraujavimo, sukelto didelio bado ir streso, bet jokių nusikalstamų veiksmų požymių neaptikta, ketvirtadienį pranešė policija.  

lano valstijos policijos vadas Mohamadas Matas Yusopas žurnalistams sakė, kad 15-metė Nora Quoirin mirė nuo „žarnyno kraujavimo“ ir kad mergaitė prieš mirtį patyrė „didžiulį stresą“ ir „badą“.  

„Kol kas nėra jokių įtarimų dėl nusikalstamų veiksmų“, – jis nurodė žurnalistams, paskelbęs anksčiau šią savaitę rastų palaikų tyrimo išvadas. Manoma, kad N. Quorin mirė praėjus trims dienoms po jos dingimo, sakė M. M. Yusupas. „Nėra jokių požymių, kad ji buvo išžaginta“, – pridūrė jis.  

Paauglės kūnas be jokių drabužių antradienį buvo rastas vienoje dauboje tankiose džiunglėse po 10 dienų trukusių paieškų, kuriose dalyvavo šimtai žmonių. Mergina dingo rugpjūčio 4-ąją – kitą dieną po to, kai su savo šeima iš Londono atvyko atostogų į atogrąžų miškų kurortą „Dusun“ netoli Kvala Lumpūro.  

Tėvai įtarė, kad paauglė, kurios psichika buvo lengvai sutrikusi, buvo pagrobta. Tuo metu Malaizijos policija tai traktavo kaip asmens dingimą. Prieš surandant palaikus merginos šeima buvo pasiūliusi 50 tūkst. ringitų (10,6 tūkst. eurų) atlygį už informaciją, galinčią padėti rasti N. Quoirin.  

Pinigus jiems paaukojo viena Belfasto įmonė. „Nora yra mūsų pirmasis vaikas. Ji buvo lengvai pažeidžiama nuo pirmosios gimimo dienos, – sakoma šeimos pareiškime. - Ji yra mums labai brangi, mūsų širdys yra sudaužytos. Kreipiamės į visus, turinčius informacijos apie Norą, kad padėtų mums ją surasti.“  

Anksčiau paauglės motina Meabh tramdydama ašaras pasakė emocingą kalbą, kurioje padėkojo jos dukters paieškoje dalyvaujančiai komandai. Merginos tėvas prancūzas Sebastianas stovėjo šalia. Penkių hektarų plotą užimantis kurortas, kur dingo paauglė, yra kalnų papėdėje šalia tankių džiunglių. Tėvai negalėjo patikėti, kad paprastai labai santūri paauglė galėjo kur nors nuklysti viena.  

Merginai buvo diagnozuota holoprosencefalija, o tai reiškia, kad jos smegenys buvo nepakankamai susiformavusios, ji turėjo kalbos sutrikimų ir galėjo parašyti vos kelis žodžius. Nora lankė mokyklą, skirtą vaikams, patiriantiems mokymosi ir bendravimo sunkumų.  

Namelyje, kur kurorte buvo apsistojusi šeima, po mergaitės dingimo liko atviras langas. Policija apklausė daugybę žmonių, paėmė ant lango rastus pirštų atspaudus ir patikrino vietos gyventojų pranešimus apie girdėtą sunkvežimio variklio ūžimą ankstų rytą, kai dingo mergina.  

2019 08 18 16:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt