sekmadienis, rugpjūčio 9 d.
Neramumai Maskvoje: JAV ambasados darbuotojo bagaže rastas minosvaidžio sviedinys
tiesa.com
twitter nuotrauka

Didžiausio šalyje Maskvos Šeremetjevo tarptautinio oro uosto darbuotojai šeštadienį konfiskavo „minosvaidžio sviedinį“, esą rastą pas vieną JAV ambasados darbuotoją, o Užsienio reikalų ministerija šį incidentą laiko „provokacija“, pranešė vietos žiniasklaida.

Šeremetjevo oro uosto apsaugos darbuotojai ryte šio vyro bagaže rado daiktą, panašų į minosvaidžio sviedinį. Taip rusų naujienų agentūra „RIA Novosti“ citavo šaltinį Užsienio reikalų ministerijoje.

„Iškviesti išminuotojai patvirtino, kad tai iš tikrųjų mina su sprogdikliu, bet be sprogstamosios medžiagos, nors jos pėdsakų buvo korpuso viduje“, – nurodė URM.

Šaltinis pridūrė, kad šis incidentas tolygus „provokacijai“.

Naujienų agentūra citavo URM darbuotoją, sakiusį, kad JAV ambasados darbuotojas vyko iš Rusijos pasibaigus komandiruotei ir tvirtino įsigijęs neutralizuotą sviedinį savo „asmeninei kolekcijai“.

„Žinant, kaip pačios Jungtinės Valstijos po 2001 metų teroro aktų stengiasi užtikrinti oro susisiekimo saugumą, jis (ambasados darbuotojas) tiesiog negalėjo nesuprasti, kad mina bagaže – labai rimta. Taigi, jis tokį žingsnį atliko sąmoningai“, – pabrėžė ministerija.

„Atrodo, kad Jungtinės Valstijos tokiu būdu mėgino patikrinti Rusijos saugumo tarnybų budrumą ne vien iš išorės, reguliariai rengdamos karo laivų ir lėktuvų provokacinius reidus šalia mūsų sienų, bet ir iš vidaus – beje, panaudodamos savo atstovybės darbuotojus“,– pridūrė URM.

Kadangi dėl šio incidento amerikietis į savo reisą pavėlavo, jam buvo leista išskristi į Niujorką vėliau pakilusiu lėktuvu. URM šaltinis sakė „RIA Novosti“, kad šis vyras turi ryšių su JAV kariuomene.

Maskva nurodė informavusi apie incidentą JAV ambasadą ir laukianti paaiškinimo.

2019 03 10 14:05
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt