ketvirtadienis, liepos 7 d.
Neramumų apimto Kazachstano eksprezidentas N. Nazarbajevas ragina palaikyti vyriausybę
BNS
Scanpix
Kazachstanas

Kazachstano pirmojo prezidento Nursultano Nazarbayevo atstovas spaudai šeštadienį pranešė, kad buvęs lyderis yra sostinėje Nur Sultane ir paneigė gandus, kad jis išvyko iš šios Centrinės Azijos šalies, kai ją apėmė beprecedentė neramumų banga.

Atstovas Aidosas Ukibay per „Twitter“ parašė, kad N. Nazarbajevas palaiko „tiesioginį ryšį“ su prezidentu Kassymu-Jomartu Tokayevu. Pastarąjį N. Nazarbajevas asmeniškai pasirinko savo įpėdiniu, kai 2019 metais atsistatydino.

N. Nazarbajevas „ragina visus susitelkti aplink Kazachstano prezidentą, kad būtų įveikti dabartiniai iššūkiai ir užtikrintas šalies tvarumas“, – sakoma A. Ukibay pranešime.

Atstovas taip pat paragino neplatinti „žinomai klaidingos ir spekuliatyvios informacijos“, aiškiai turėdamas galvoje nepatvirtintus pranešimus, kad N. Nazarbajevas pabėgo iš šalies.

81 metų buvęs lyderis nebuvo pasirodęs viešumoje, kai praeitą savaitgalį įsiplieskę protestai peraugo į didžiules riaušes.

Protestuotojų pyktis atrodė didžia dalimi nukreiptas prieš N. Nazarbajevą, vadovavusį Kazachstanui nuo 1989 metų. Nors 2019-aisiais jis perdavė valdžią, daugelis mano, kad N. Nazarbajevas išlaikė didelę įtaką šalies politikoje.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.

2022 01 08 10:41
Spausdinti
Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
traffix.lt