sekmadienis, rugsėjo 27 d.
Neskiepiji vaikų, negausi pašalpų
tiesa.com

Tėvai kalbėdami apie skiepų naudą ir žalą vis dažniau stoja į priešingas stovyklas. Vieni kategoriškai pasisako prieš skiepus, kiti gi įsitikinę, kad skiepai yra šių laikų išsigelbėjimas nuo gyvybei pavojingų ligų, kurios mirtimi grasė kiekvienam vos prieš kelis dešimtmečius.

„Tiesa“ anksčiau rašė, kad skiepai ir tėvų nusistatymas prieš juos kelia rimtą grėsmę kai kurių ligų atsinaujinimui ir išplitimui. Be to auga ir vaikus skiepijančių tėvų pyktis, kurių vaikus gali užkrėsti nuo pavojingų ligų nepaskiepyti kiti bendraamžiai. Tiek Prancūzijoje, tiek D. Britanijoje bei Vokietijoje šimtai vaikų užsikrėtė tymais, kurie mirtini kūdikiams.

Tokia problema pastaruoju metu tapo labai opi Australijoje. Daugėjant tėvų skaičiui, kurie atsisako skiepyti savo atžalas, valdžia priėmė drastišką sprendimą: nubrauks pašalpas visoms šeimoms, auginančioms vaikus, kurie nebus paskiepyti.

Skaičiuojama, kad per metus tokia šeima netektų daugiau nei 10 tūkts. eurų. Programa „Jokio dūrio, jokios išmokos“ prasidės kitais metais. Remiantis ja bus griežtinamos taisyklės, pagal kurias galima atsisakyti skiepyti savo vaiką.

Savo nuomonę apie tėvus, neskiepijančius vaikų, pasakė ir Australijos premjeras Tony Abbotas, kuris pareiškė, kad jeigu tėvai negirdi mokslininkų ir medikų argumentų, tai jų neturėtų remti ir mokesčių mokėtojai.

Šiuo metu Australijoje galioja tam tikros išimtys, kai tėvai gali atsisakyti savo vaiką skiepyti dėl sveikatos problemų ar religinių įsitikinimų. Nuo šiol tam, kad būtų „atleisti“ nuo skiepų, atžalas auginančios šeimos, turės gauti raštišką religinės bendruomenės patvirtinimą. Remiantis žiniasklaidos pateikta informacija, didžiausios Australijoje esančios religinės bendruomenės nėra nusiteikusios prieš skiepus. Priešišką nuomonę yra viešai išsakiusios tik kelios bendruomenės.

2015 04 15 10:00
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt