sekmadienis, rugsėjo 27 d.
Neskiepytiems vaikams mokyklų durys bus užtrenktos
tiesa.com
Pixabay.com

Vis labiau netylant kalboms apie skiepų naudą ir žalą, jų neva sukeliamas nepagydomas ligas, viena Europos šalis ėmėsi netikėtų veiksmų. Italijoje į darželius ir mokyklas nepaskiepyti vaikai paprasčiausiai bus neįleidžiami, nebent turės apie skiepus įrodančius gydytojų išrašytus dokumentus.

Kaip rašo Bbc.com, tėvai, kurie nusprendė neskiepyti savo vaikų, ne tik neturės galimybės suteikti tinkamo išsilavinimo savo atžaloms, bet dar ir sulauks nemažos finansinės baudos. Ji bus skirta tada, jei ugdymo įstaigoje vaikas pasirodys neskiepytas.

Tokios taisyklės galioja vaikams iki 6 metų. Kaip skelbiama, nepaskiepytas vaikas paprasčiausiai bus išsiųstas namo.

Italijoje naujasis įstatymas priimtas po to, kai šalyje vaikai vėl ėmė sirgti tymais.

Į mokyklas ir darželius bus priimami vaikai, kurie turi visus privalomus skiepus, yra paskiepyti nuo vėjaraupių, raudoniukės, kiaulytės, poliomelito ir tymų. Nepaisant vėl atsinaujinančių seniai išnykusių ligų, pastaraisiais metais skiepijamų vaikų skaičius didėjo.

Manoma, kad vien Bolognos mieste ir jo apylinkėse šiuo metu nepaskiepyti maždaug 5000 vaikų.

Italijoje vaikai iki 6 metų amžiaus nebus įtraukiami į darželių ir mokyklų sąrašus, kol tėvai nepateiks gydytojų išrašų apie jų atžalų skiepus.

Nepaskiepyti 6-16 metų amžiaus vaikai namo siunčiami nebus, tačiau tokiu atveju jų tėvų laukia nemažos piniginės baudos.

2019 03 14 07:00
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt