trečiadienis, rugpjūčio 10 d.
Netikėtas buvusio aukšto Rusijos pareigūno susirgimas: ieškoma nuodijimo pėdsakų?
Alfa.lt
Scanpix
Anatolijus Čiubaisas.

Dar vienas įtartinas žinomo Rusijos veikėjo susirgimas sukėlė įtarimų, kad Kremlius atnaujino savo nuodų fabrikėlio veiklą. Buvęs aukštas Rusijos valdžios pareigūnas Anatolijus Čiubaisas, kuris pabėgo iš šalies prasidėjus karui Ukrainoje, netikėtai pasijuto blogai ir atsidūrė reanimacijoje.

Buvęs Rusijos premjero pavaduotojas, finansų ministras, prezidento Boriso Jelcino administracijos vadovas, o iki karo valstybinės technologijų bendrovės „Rosnano“ direktorius sekmadienį kritinės būklės dėl reto neurologinio sutrikimo simptomų buvo paguldytas į ligoninę vienoje Vakarų Europos šalyje. Pasak artimųjų, A. Čiubaisui staiga nutirpo rankos ir kojos.

67 metų P. Čiubaisas vėliau pats pranešė, kad jam buvo diagnozuotas retas Guillain-Barré sindromas. Tai ūmi poinfekcinė periferinės nervų sistemos liga, kuriai būdingas greitai progresuojantis simetrinis galūnių silpnumas ir sausgyslių refleksų susilpnėjimas arba išnykimas. Guillain-Barré sindromas yra retas neurologinis sutrikimas, kasmet diagnozuojamas 1–2 iš 100 tūkst. pasaulio gyventojų. Apie 80 proc. pacientų po 6 mėnesių nuo diagnozės geba savarankiškai vaikščioti, tačiau daugeliui pasireiškia ilgalaikės komplikacijos: neuropatinis skausmas, silpnumas, nuovargis bei depresija.

Kaip pranešė kai kurios žiniasklaidos priemonės, pirmadienį A. Čiubaiso būklė stabilizavosi. Dabartinė jo buvimo vieta neatskleidžiama.

Kovo mėnesį A. Čiubaisas paliko postą „Rosnano“ bendrovėje ir Rusiją. Jis nenurodė priežasties, nors plačiai paplitusi nuomonė, kad tai įvyko dėl nepritarimo invazijai į Ukrainą. Jis yra vienas iš aukščiausio lygio Rusijos pareigūnų, pabėgusių dėl karo.

Tuoj po pranešimo apie priepuolį specialistai su „cheminės apsaugos kostiumais“ apžiūrėjo vietą, kuriame A. Čiubaisas staiga pasijuto blogai.

Rusijos valstybinė naujienų agentūra TASS pranešė, kad esą prieš metus medikai aptiko pirmuosius įrodymus, kad Guillain-Barré sindromas gali atsirasti užsikrėtus koronavirusu. Jie taip pat neva nustatė, kad kai kurios vakcinos nuo COVID-19 didina tikimybę susirgti šia liga.

Tačiau, kaip teigia „The New York Times“, nors kol kas neaišku, kas išties atsitiko buvusiam aukštam Rusijos pareigūnui, tai priminė ankstesnius Kremliaus oponentų nuodijimus.

Opozicijos politikas Aleksejus Navalnas 2020 m. buvo apnuodytas chemine medžiaga „Novičiok“. 2015 m. opozicijos politikui Vladimirui Karai-Murzai nustatyti nuodijimo simptomai. Buvusį Rusijos specialiųjų tarnybų karininką Sergejų Skripalių taip pat bandyta nunuodyti Britanijoje 2018 m. Aleksandras Litvinenka, buvęs Federalinės saugumo tarnybos (FSB) agentas, 2006 m. mirė Londone apnuodytas radioaktyviuoju poloniu.

2022 08 01 18:10
Spausdinti
Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
traffix.lt