sekmadienis, spalio 25 d.
Netikėtas D. Trumpo pasivažinėjimas sukėlė neigiamų reakcijų
BNS

JAV prezidentas Donaldas Trumpas, kuris ligoninėje grumiasi su naujuoju koronavirusu, sekmadienį sakė „daug išmokęs“ apie COVID-19 „iš tikrųjų eidamas į mokyklą“.

„Daug išmokau apie COVID, išmokau iš tikrųjų eidamas į mokyklą“, – socialiniame tinkle „Twitter“ paskelbtame vaizdo įraše sakė D. Trumpas.

„Tai tikroji mokykla. Tai ne „paskaitykim knygas“ mokykla“, ir aš tai supratau, aš tai suprantu, ir tai labai įdomu“, – sakė jis.

Netrukus po to, kai paskelbė šį vaizdo įrašą, D. Trumpas savo kortežu netikėtai trumpam išvyko iš karinės Walterio Reedo ligoninės netoli Vašingtono pas lauke susirinkusius savo šalininkus.

JAV žiniasklaidos išplatintame vaizdo įraše matyti pro šalį šarvuotu limuzinu važiuojantis ir miniai mojantis prezidentas su apsaugine kauke.

Netikėtas D. Trumpo pasivažinėjimas pasveikinti savo šalininkų įvyko prezidento gydytojams išreiškus pasitenkinimą jo sveikimo eiga ir užsiminus, kad pirmadienį jis galėtų būti išrašytas iš ligoninės.

Neigiama reakcija

Tačiau protokolą pažeidusi D. Trumpo išvyka, kuria tikriausiai siekta patvirtinti pranešimus apie gerėjančią prezidento sveikatą po jo gydytojų painių savaitgalio komentarų, išprovokavo piktą medikų bendruomenės reakciją.

Sveikatos apsaugos ekspertai eteryje ir socialinėje žiniasklaidoje skundėsi, kad tokia išvyka prezidentas pažeidė savo paties vyriausybės gaires, kurios įpareigoja pacientus gydantis izoliuotis, ir sukėlė pavojų Slaptosios tarnybos darbuotojams.

Pasak jų, šis „triukas“ pademonstravo, kad prezidentas visiškai nieko nepasimokė.

„Visi iki vieno žmonės, buvę automobilyje per tą visiškai nereikalingą prezidento „pravažiavimą“, ... turi būti karantinuoti 14 dienų, – sakė Jamesas Phillipsas iš George'o Washingtono universiteto. – Jie gali susirgti. Jie gali numirti. Dėl politinio teatro.“

Baltųjų rūmų atstovas Juddas Deere'as sakė, kad buvo imtasi „deramų“ atsargumo priemonių D. Trumpui ir jo darbuotojams apsaugoti.

Pasak jo, prezidento medikų komanda davė leidimą.

Tačiau Zeke'as Emanuelis iš Pensilvanijos universiteto, kuris dažnai komentuoja televizijoje, D. Trumpo išvyką iš ligoninės pavadino skandalinga.

„Vertimas jo Slaptosios tarnybos agentus važiuoti su COVID-19 pacientu... sukelia jiems užsikrėtimo pavojų. Ir dėl ko? Dėl viešųjų ryšių triuko“, – tviteryje parašė jis.

D. Trumpas ne pirmą kartą sulaukia priekaištų dėl visuomenės sveikatos gairių nepaisymo ir dezinformacijos apie pandemiją skleidimo.

Painūs pranešimai

Netikėtas D. Trumpo pasivažinėjimas įvyko kelios valandos po jo gydytojų komandos spaudos konferencijos, per kurią buvo pranešta, kad prezidento būklė „toliau gerėja“ ir kad jis gali būti išrašytas iš ligoninės jau pirmadienį.

Baltuosiuose rūmuose yra sąlygos gydyti ir izoliuoti D. Trumpą.

D. Trumpo gydytojas Seanas Conley spaudos konferencijoje sakė, kad prezidentas penktadienį buvo nugabentas į Walterio Reedo ligoninę dėl „greito ligos progresavimo“, kai jam smarkiai pakilo temperatūra, o deguonies lygis nukrito iki nerimą keliančio lygio.

Sveikatos apsaugos ekspertai skundėsi, kad administracijos, ypač prezidento gydytojų komandos, pranešimai apie D. Trumpo sveikatą kėlė didelę painiavą.

S. Conley sekmadienį pripažino anksčiau nepaskelbęs visuomenei fakto, kad prezidentui buvo duota papildomo deguonies. Jis sakė taip norėjęs atspindėti „optimistišką požiūrį“.

Šeštadienį jis nupiešė labai šviesų D. Trumpo sveikimo paveikslą, bet Baltųjų rūmų administracijos vadovas Markas Meadowsas iškart po to žurnalistams pareiškė, kad D. Trumpo sveikata gydytojams sukėlė „didelį nerimą“. „Dar nesame aiškiame kelyje į visišką pasveikimą“, – sakė jis.

„Baltųjų rūmų židinys“

D. Trumpo optimizmą dėl galimybių pasveikti temdė naujienos, kad daugėja jo aplinkos žmonių, kuriems testais nustatomas koronavirusas.

Vadinamasis Baltųjų rūmų židinys, be kitų, apima prezidento žmoną Melanią, artimą patikėtinę Hope Hicks, buvusią Baltųjų rūmų aukšto rango patarėją Kellyanne Conway, kampanijos vadovą Billą Stepieną, respublikonų senatorius Thomą Tillisą ir Mike'ą Lee.

D. Trumpo patarėjų ir gydytojų pateikta informacija rodo, kad ketvirtadienį, kelios valandos prieš tai, kai paskelbė, kad jo testo rezultatas teigiamas, prezidentas lėšų rinkimo renginyje Naujajame Džersyje susitiko su daugiau kaip 30 donorų, nors jau žinojo, kad koronavirusu užsikrėtė H. Hicks.

Be to, „The Wall Street Journal“ sekmadienį remdamasis šaltiniais pranešė, kad prezidentas nuslėpė pirmojo, ketvirtadienį atlikto greitojo testo dėl koronaviruso teigiamą rezultatą, kol laukė antrojo testo atsakymo, kuris taip pat buvo teigiamas.

Laukdamas antro testo rezultatų, D. Trumpas davė interviu televizijai „Fox News“, kurio metu patvirtino H. Hicks diagnozę, bet neužsiminė apie savo greitojo testo rezultatus, rašė laikraštis.

Tik po kelių valandų D. Trumpas paskelbė, kad jis ir jo žmona užsikrėtė koronavirusu.

Dirba toliau

D. Trumpas, kuris populiarumu gerokai atsilieka nuo varžovo rinkimuose, 77 metų demokrato Joe Bideno (Džo Baideno), buvo priverstas sustabdyti ar perorganizuoti didelę savo kampanijos dalį likus mėnesiui iki lapkričio 3-iosios rinkimų.

Tačiau D. Trumpas ir jo patarėjai labai stengėsi sudaryti tęstinumo įspūdį.

Prezidento rinkimų kampanijos vadovo pavaduotojas Jasonas Milleris sekmadienį televizijai ABC sakė, kad šeštadienį pusę valandos kalbėjosi su D. Trumpu, kuris „laidęs pokštus“.

Valstybės sekretorius Mike'as Pompeo sekmadienį pakeliui į Japoniją žurnalistams sakė, kad prezidentas surengė pasitarimą su savo nacionalinio saugumo komanda, kurio metu buvo puikios nuotaikos.

„Mes pasirūpinome, kad prezidentas būtų informuotas apie visus įvykius pasaulyje... Turiu kelis papildomus nurodymus šiai išvykai ir dabar rengiuosi juos vykdyti“, – sakė M. Pompeo.

Jis pridūrė, kad JAV nacionalinio saugumo komanda yra visiškai pasirengusi visoms galimoms priešiškų jėgų provokacijoms.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2020 10 05 10:52
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt