ketvirtadienis, birželio 24 d.
Netikėtas Rusijos armijos patikrinimas papiktino NATO
Alfa.lt

NATO atstovė Oana Lungescu, šeštadienį komentuodama Rusijos paskelbtą netikėtą savo kariuomenės kovinės parengties patikrinimą, pabrėžė, kad Rusija nesilaiko skaidrumo sąlygų.

„Verta paminėti, kad nuo Šaltojo karo laikų Rusija niekada neatverdavo savo mokymų privalomam stebėjimui pagal ESBO Vienos dokumentą dėl karinio skaidrumo, o NATO sąjungininkai visiškai jo laikosi“, – parašė ji socialiniame tinkle „Twitter“.

„Visos šalys turi teisę naudoti ginkluotąsias pajėgas, tačiau valstybės taip pat privalo gerbti savo įsipareigojimus skaidrumo srityje, – nurodė pareigūnė. – Tačiau Rusija ir toliau pasitelkia spragas, siekdama išvengti skaidrumo.“

Išvakarėse Rusijos gynybos ministras Sergejus Šoigu pranešė, kad Rusijoje prasidėjo iš anksto neskelbtas Pietų ir Vakarų karinių apygardų bei atskirų dalinių patikrinimas.

„Šis renginys suplanuotas, siekiant įvertinti ginkluotųjų pajėgų gebėjimą užtikrinti karinį saugumą Rusijos Federacijos pietvakariuose, kur išlieka rimtos teroristinio pobūdžio grėsmės, taip pat pasirengti strateginėms pratyboms „Kavkaz 2020“, – per penktadienį įvykusį rusų Gynybos ministerijos vadovybės susitikimą pareiškė S. Šoigu.

Anot ministro, „patikrinimo metu ketinama surengti 56 taktinio lygio pratybas“.

2020 07 18 14:55
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt