šeštadienis, balandžio 10 d.
Netoli Karačio sudužusiame Pakistano keleiviniame lėktuve buvo 98 žmonės
Alfa.lt

Valstybinei oro bendrovei „Pakistani International Airlines“ (PIA) priklausantis keleivinis lėktuvas, kuriame buvo beveik 100 žmonių, penktadienį sudužo gyvenamajame rajone pietiniame Karačio mieste.

Gelbėtojai ir vietos gyventojai žmones traukė iš po griuvėsių, o ugniagesiai bandė užgesinti liepsnas. Naujienų agentūros AFP reporteris matė, kaip apdegę kūnai buvo nešami į greitosios medicinos pagalbos automobilius.

Karačyje įsikūrusio Džinos medicinos centro direktorė Seemin Jamali sakė, kad į jos įstaigą atvežti aštuoni žuvusieji ir 15 sužeistųjų.

„Jie visi buvo nuo žemės, (lėktuvo) keleivių čia nebuvo atvežta“, – sakė ji.

Šalia nelaimės vietos gyvenantys žmonės pasakojo, kad staiga ėmė drebėti jų namų sienos, o tada lėktuvas nukrito jų rajone ir driokstelėjo didelis sprogimas.

PIA atstovas Abdullah Hafeezas nurodė, kad lėktuve buvo 91 keleivis ir septyni įgulos nariai. Orlaivis prarado ryšį su oro erdvės kontrolės centru kiek po 14 val. 30 min. vietos (12 val. 30 min. Lietuvos) laiku.

Vidaus reikalų ministras Ijazas Ahmadas Shahas sakė, kad lėktuvas patyrė techninį gedimą, o pilotas buvo paskelbęs nelaimės signalą.

Pakistano aviacijos valdybos atstovas Abdul Sattaras Khokharas sakė, kad laineris „Airbus A320“ skrido iš Lahoro ir nukrito netoli kelionės tikslo – Karačio Jinnah tarptautinio oro uosto.

Pasak liudininkų, „Airbus A320“ mėgino du ar tris kartus nusileisti prieš suduždamas gyvenamajame rajone netoli Džinos tarptautinio oro uosto. Oro uosto pakraštyje esantis Model Kolonio gyvenamasis rajonas yra skurdus ir smarkiai perpildytas.

Vietos gyventojas Abdul Rahmanas pasakojo matęs kaip orlaivis mažiausiai tris kartus apskriejo oro uostą, veikiausiai mėgindamas nusileisti, bet įsirėžė į kelis namus.

Policija ir kariškiai apsupo teritoriją kordonu.

„Airbus“ kol kas neatsakė į prašymą pakomentuoti situaciją. Skrydžiai iš šiaurės rytinio Lahoro miesto – Pakistano labiausiai apgyvendintos Pundžabo provincijos sostinės – į Karačį paprastai trunka pusantros valandos.

Tinkamumą skraidyti patvirtinantys dokumentai rodo, kad lėktuvas paskutinį kartą buvo patikrintas valstybinių tarnybų praėjusių metų lapkričio 1 dieną. PIA vyriausiasis inžinierius pasirašė atskirą sertifikatą balandžio 28 dieną, pažymėdamas, jog orlaiviui buvo atlikta visavertė techninė priežiūra ir kad „lėktuvas yra visiškai tinkamas skraidyti ir atitinka visus saugos“ reikalavimus.

Dark plumes of smoke seen near the crash site. #PIA #ModelColony #MalirCantt #Karachi pic.twitter.com/bLBCmG1dXf

— Yusra Askari (@YusraSAskari) May 22, 2020


2020 05 22 18:21
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt