pirmadienis, liepos 13 d.
Netoli Šiaurės Airijos sienos sprogo dar vienas savadarbis sprogmuo
tiesa.com
Pixabay.com
Asociatyvi nuotrauka

Savadarbis sprogstamasis įtaisas šį pirmadienį sprogo netoli Šiaurės Airijos ir Airijos sienos, praneša portalas „Deutsche Welle“.

Pasak vietos pareigūnų, šis sprogmuo yra jau šeštas šiais metais. Pareigūnai yra įsitikinę, kad tie sprogmenys yra nutaikyti prieš juos pačius. Jų nuomone, šiuos išpuolius ypač stipriai kursto nežinomybė dėl „Brexit“ ateities ir sienos atsiradimas tarp dviejų Airijos salos dalių.

Kol kas jokia grupė neprisiėmė atsakomybės už šį išpuolį, kuris įvyko šalia judrios susisiekimo arterijos Fermanagho apskrityje, visai netoli tos vietos, kurioje policijos pareigūnai tyrė šeštadienį rastą įtartiną prietaisą.

Šiaurės Airija pastaraisiais mėnesiais susiduria su suaktyvėjusiais išpuoliais, kuriuos organizuoja sukarintos grupuotės, besipriešinančios britų valdymui ir 1998 m. pasirašytam taikos susitarimui, kuris sustabdė 30 metų vykusius neramumus šiame regione.

Nežinomybė dėl „Brexito“ skatina įtampą

Šiaurės Airijos policijos viršininko pavaduotojas Stephenas Martinas teigė, kad nėra jokios informacijos, kad pirmadienio išpuolis yra susijęs su „Brexitu“, tačiau su juo ateinanti nežinomybė dėl Jungtinės Karalystės ateities ir šiuo metu nefunkcionuojanti Šiaurės Airijos vyriausybė sutampa su įtampos ir išpuolių pradžia.

„Mes turėjome 6 bandymus nužudyti policijos pareigūnus šiais metais. Kai viską sudedi, mes manome, kad atėjo pats metas viską perreflektuoti ir paklausti savęs, ar tokioje visuomenėje mes norime gyventi. Daugelis mūsų jaučia, kad šie reikalai vis labiau įsigali ir per ilgus metus padarytas taikos progresas slenka atbulomis“, – spaudos konferencijos metu teigė S. Martinas.

Policija mano, kad išpuolį galėjo surengti arba „Continuity IRA“ („IRA tąsa“), arba „New IRA“ („Naujoji IRA“) – dvi mažos sukarintos airių nacionalistų grupės, kurios jau anksčiau yra prisiėmusios kaltę dėl panašių nusikaltimų.

Jungtinės Karalystės premjeras Borisas Johnsonas dėl šios priežasties pirmadienį beveik valandą kalbėjosi telefonu su savo Airijos premjeru Leo Varadkaru ir planuoja su juo susitikti rugsėjį, siekdamas aptarti „Brexit“ procesą ir galimą, bet nenorimą sieną tarp abiejų valstybių.

B. Johnsonas yra ne kartą minėjęs, kad yra pasiryžęs savo šalį išvesti iš ES iki spalio 31 d., nesvarbu, ar su, ar be susitarimo. Siena tarp Jungtinės Karalystės ir Airijos išlieka vienas sudėtingiausių ir kontroversiškiausių derybų objektų.

2019 08 20 12:15
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt