šeštadienis, spalio 1 d.
Netolima ateitis: kontaktiniai lęšiai netrukus pakeis telefonų ekranus
Alfa.lt
Road to VR
„Mojo Vision“ kontaktinis lęšis

Einant gatve jau tapo įprasta matyti žmones, išrietusius kaklus ir žiūrinčius į savo telefonus. Vis dėlto netolimoje ateityje mobiliuosius įrenginius galėsime pakeisti į lęšius ir tokiu būdu prieš save matyti kabančią skaitmenizuotą informaciją. Apie tai rašo Bloomberg.com.

Šiuo metu Kalifornijoje, Saragotoje dešimtys inžinierių kuria išmaniųjų kontaktinių lęšių prototipus, turinčius mažytes baterijas ir mažiausius ekranus.

Kol kas nepatogu

Bloomberg.com duomenimis, šių metų liepos mėnesį apsilankius „Mojo Vision“ biure, buvo galima savomis akimis pamatyti papildytosios realybės išmanųjį kontaktinį lęšį ir išbandyti visas jo funkcijas.

Negalintiems nešioti kontaktinių lęšių buvo sudaryta galimybė pasinaudoti virtualiosiomis ausinėmis ir tokiu būdu išbandyti akių stebėjimo technologiją. Minėtas prietaisas žmogui leido skaityti iš skaitmeninio teleprompterio, rodančio žodžių eilę bei rodykles, padedančias orientuotis lauke.

„Mojo Vision“ lęšiai – inžinerijos stebuklas ir, ko gero, vienas ambicingiausių techninės įrangos projektų dabartiniame Silicio slėnyje. Minėtai įmonei teko pačiai sukurti chemines medžiagas ir plastiko junginius, kurie leistų akies obuoliui kvėpuoti pro lęšį, padengtą elektronika. Kai laikiau lęšį rankoje, jis buvo pastebimai storas ir pakankamai didelis, kad išeitų už rainelės ribų ir uždengtų dalį akių baltymų.

„Šiuo metu tai nėra nepatogu“, – sakė vyresnysis startuolio produktų valdymo direktorius, dėvėjęs kelis prototipus, Deividas Hobsas. Lęšyje yra devynios titaninės baterijos, kurios paprastai būna širdies stimuliatoriuose, ir už žmogaus plauką siauresnė lanksti grandinė, tiekianti visą energiją bei duomenis.

Akiniai taps nematoma detale

Praėjus dešimtmečiui po to, kai mobilieji įrenginiai pakeitė stacionarius kompiuterius ir tapo pagrindiniais mūsų varteliais į internetą, technologai daug metų kalbėjo apie tai, kokia bus kita alternatyva kompiuteriams. „Meta“ generalinis direktorius Markas Zuckerbergas technologinę ateitį sieja su metaverslu, visiškai įtraukiančiu į virtualų pasaulį per ausines.

Anot Bloomberg.com, kai atsiras akiniai ar kontaktiniai lęšiai, rodantys informaciją apie mus supantį pasaulį, jie taps itin paklausūs. Ilgainiui telefonai bus panašesni į mini serverius, koordinuojančius daugybę skirtingų įrenginių: ausines, laikrodžius, o netrukus ir akinius – naujausią ateities nematomos kompiuterijos detalę.

„Tikėtina, jog vieną dieną žmonės „TikTok“ vaizdo įrašus stebės naudodamiesi „Mojo Vision“ kontaktiniais lęšiais. Norint minėtą idėją paversti realybe reikės, jog ant akies rodoma informacija būtų labai glausta ir greita“, – teigė vyresnysis produktų ir rinkodaros „CBOE“ viceprezidentas Styvenas Sinclairas. Anot S. Sinclairio, anksčiau dirbusio „Apple Inc.“ korporacijoje, šiuo metu bendrovė vis dar aiškina, kiek būtų galima sutalpinti informacijos lęšyje.

Ne pirmas bandymas

Kol kas „Mojo Vision“ kuria regos negalią turintiems žmonėms skirtą lęšį, kuris rodo šviečiančius objektų kraštus, jog juos būtų lengviau įžiūrėti. Startuolis taip pat planuoja įgyvendinti įvairius bendradarbiavimus su bendrovėmis, kuriančiomis bėgimo, slidinėjimo ar golfo programėles telefonams,

S. Sinclairio teigimu, jei nebus daug produkto reguliavimo suvaržymų, vartotojai galės įsigyti „Mojo Vision“ lęšius su individualiais receptais greičiau nei po penkerių metų. Toks bendrovės planas skamba ambicingai atsižvelgiant į tai, jog kiti papildytosios realybės projektai, kaip „Google Glass“ nepasiteisino.

Pagrindinei „Google“ bendrovei „Alphabet Inc.“ taip pat nepavyko sukurti išmaniųjų kontaktinių lęšių, skirtų naudoti medicinoje. Tačiau „Bloomberg News“ pranešė, jog korporacija „Apple Inc.“ kuria lengvus papildytosios realybės akinius, kuriuos planuoja išleisti dar šį dešimtmetį.

Šiuo metu „Facebook“ dominuoja virtualios realybės įrenginių pardavimuose su „Quest 2“ ausinėmis, tačiau kompanija taip pat planuoja iki 2024 m. pristatyti pirmuosius papildytosios realybės akinius. Apie tai pranešė balandžio mėn. paskelbtame „The Verge“ pranešime.

Pagrindinis klausimas – kaip suderinti buvimą realiame gyvenime ir nuolatinį skaitmeninės informacijos matymą. Šiandien išsitraukti telefoną, paleisti programėlę ir atlikti užduotį jo ekrane užtrunka kelias sekundes. Ateityje į programėlę galėsime įeiti tiesiog pažvelgę į ją papildomą sekundę. Dėl to iškils įvairių opių klausimų, susijusių su priklausomybe ir mūsų sąveika su mus supančiu pasauliu.

2022 09 06 11:14
Spausdinti
Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
traffix.lt