trečiadienis, liepos 6 d.
„New York Times“ parodė, kaip Bučoje buvo įvykdyta egzekucija
Alfa.lt
Scanpix
Negyvi kūnai

„New York Times“ paskelbė vaizdo įrašus, kaip Rusijos desantininkai Bučoje įvykdė egzekucijas aštuoniems vyrams. Taip pat atpažino ir aukas.

Tai (iš viršutinės eilės į kairę) Anatolijus Prichodko, Andrejus Matvičiukas, Andrejus Verbovojus, Denisas Rudenko, Andrejus Dvornikovas, Sviatoslavas Turovskis, Valerijus Kotenko ir Vitalijus Karpenko. Kitas 43 metų statybininkas Ivanas Skiba sugebėjo išgyventi.

Okupantai patruliavo rajone, atliko kratas namuose ir dirbo keturių aukštų biurų pastate 144, Jablonskaja, kurį pavertė „baze“ ir lauko ligonine. Toje pačioje gatvėje I. Skiba kartu su dar 5 vyrais budėjo ekspromtu įrengtame kontrolės punkte.

Ukrainiečiai per radiją buvo įspėti apie artėjantį priešą – jie pasislėpė pas vietos gyventoją 53 metų V. Kotenko. Vėliau prie jų prisijungė dar du kovotojai A. Dvornikovas ir D. Rudenko.

Kratų metu rusai vyrus rado namuose ir išvedė juos į lauką. Po „paieškų“, ar nėra tatuiruočių, susijusių su militarizuotoms organizacijoms, įkaitai buvo išvežti į „bazę“.

Liudininkai patvirtina, kad automobilių stovėjimo aikštelėje priešais „bazę“ matė vyrus su užtrauktais marškiniais ant galvos. Pasak I. Skibos, jie buvo priversti klauptis, o tada desantininkai nušovė V. Karpenką. Okupantai pribaigė sužeistuosius, I. Skibai pavyko išvengti mirties – po kulkos smūgio jis apsimetė negyvu.

Vienas įkaitas buvo paleistas. Byloje rašoma apie „išdavystę“. Vyrų kūnai kieme išgulėjo daugiau nei mėnesį.

Pastato siena ir laiptai buvo nusėti kulkų skylėmis. Kitoje kiemo pusėje, už kelių metrų nuo vietos, kur gulėjo kūnai, buvo 7,62x54R panaudotų šovinių dėklai, naudojami sovietiniuose PK serijos ginkluose ir Rusijos kariuomenės plačiai naudojamuose snaiperiniuose šautuvais „Dragunov“. Pastato viduje taip pat rastas neiššautas 7,62x54R kalibro šovinys.

Kiti okupantų palikti įrodymai rodo, kad pastatą galėjo būti užėmę du konkretūs desantininkų daliniai. Dėžių su ginklais ir šaudmenimis pakavimo sąrašuose nurodyti kariniai vienetai 32515 ir 74268, atitinkantys 104 ir 234 oro šturmo pulkus. Abu daliniai patyrė didelių nuostolių per pirmąjį Rusijos bandymą vasarį įvažiuoti į Bučą.

Ukrainos saugumo tarnybos tyrėjai žiniasklaidai pateikė ir pastato viduje rasto lopinio su 104-ojo pulko emblema vaizdą bei iš pastato išvežtų Rusijos karių sąrašą.

Ieškodami Rusijos socialinių tinklų svetainėse ir kitose duomenų bazėse kiekvieno kario pavardės, žiniasklaida nustatė, kad mažiausiai penki kariai turi aiškias nuorodas į 104-ąjį pulką. Kiti paskelbė atvaizdus, ​​kuriuose jie laiko desantininkų vėliavas arba dėvi desantininkų uniformas. Kai kurie nurodė savo vietą kaip Pskovą – miestą, kuriame yra 104-ojo ir 234-ojo pulkų štabas.

2022 05 20 15:56
Spausdinti
Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
traffix.lt