pirmadienis, sausio 17 d.
Nigerijoje ginkluoti užpuolikai nužudė mažiausiai 140 žmonių (papildyta)
BNS
Scanpix
Nigerija

Šiaurės vakarų Nigerijoje ginkluoti užpuolikai, vietos gyventojų vadinami banditais, šią savaitę per keletą antpuolių nužudė mažiausiai 140 žmonių, šeštadienį pranešė keturi gyventojai, nors šio aukų skaičiaus tarnybos dar nepatvirtino.

Nigerijos centrinėje ir šiaurės vakarų dalyje veikiančios „banditų“ gaujos puldinėja kaimus, vagia gyvulius ir žudo gyventojus. Šį regioną smurtas krečia jau ne vienus metus, bet trečiadienį šalies vyriausybė oficialiai įvardijo banditus teroristais.

„Palaidojome iš viso 143 žmones, nužudytus banditų per šias atakas“, – sakė vieno iš nusiaubtų kaimų Zamfaros valstijoje bendruomenės lyderis Balarabe Alhaji, vienas iš keturių šaltinių.

Pasak vietos gyventojų, šimtai ginkluotų motociklininkų trečiadienį ir ketvirtadienį siautėjo dešimtyje kaimų Ankos ir Bukujumo rajonuose: šaudė į gyventojus, plėšikavo ir degino namus.

Vyriausybė ir saugumo agentūros kol kas nekomentavo šių išpuolių.

Kurfa Danjos kaimo gyventojas Babandi Hamidu pasakojo, kaip į kaimus įsiveržę kovotojai šaudė į „visus, ką tik pamatydavo“.

„Dešimtyje kaimų palaidota per 140 žmonių, taip pat ieškoma kitų, nes daugelis yra dingę“, – pridūrė vyras.

Anot kito kaimo gyventojo, Idi Musos, „aukų skaičius yra didžiulis – manome, kad banditai nužudė apie 150 žmonių“.

Panašios informacijos pateikė dar vienas gyventojas, prisistatęs tik vardu Babangida.

Visi keturi šaltiniai teigė dalyvavę laidotuvėse savo kaimuose.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.

2022 01 08 15:21
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt