antradienis, liepos 5 d.
Nigerijoje per ginkluotą išpuolį katalikų bažnyčioje žuvo „daug“ tikinčiųjų
BNS
Asociatyvi nuotrauka

Nigerijos pietvakarių Ondo valstijoje sekmadienį į katalikų bažnyčią įsiveržę sprogmenimis ginkluoti teroristai nužudė „daug“ maldininkų ir nemažiai jų sužeidė, pranešė šalies vyriausybė ir policija.

Smurtas Švento Pranciškaus katalikų bažnyčioje Odo mieste įvyko per rytines pamaldas – tai retas išpuolis Nigerijos pietvakariuose, kur mažiau nei kituose šalies regionuose aktyvūs džihadistai ir nusikalstamos gaujos.

Nė viena grupuotė kol kas neprisiėmė atsakomybės už išpuolį.

Nigerijos prezidentas Muhammadu Buhari pasmerkė „bjaurų maldininkų žudymą“, o Ondo valstijos gubernatorius Oluwarotimi Akeredolu pareiškė, kad tai buvo „bjaurus ir šėtoniškas išpuolis“, bei paragino šalies saugumo pajėgas susekti ir sulaikyti užpuolikus.

Valstijos policijos atstovė spaudai Ibukun Odunlami sakė, kad užpuolikai bažnyčią atakavo naudodami sprogmenis, o aukų skaičius kol kas nėra tiksliai nenustatytas.

„Kol kas negalime pasakyti, kiek tiksliai žmonių žuvo. Tačiau per išpuolį žuvo daug maldininkų, o kiti buvo sužeisti“, – sakė ji agentūrai AFP.

Įvykio liudininkas, pasivadinęs Abayomiu, AFP teigė, kad per išpuolį žuvo mažiausiai 20 maldininkų.

„Ėjau pro šalį, kai išgirdau garsų sprogimą ir šūvius bažnyčios viduje“, – sakė jis.

Jis pareiškė bažnyčios teritorijoje matęs mažiausiai penkis ginkluotus asmenis.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.

2022 06 05 20:15
Spausdinti
Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
traffix.lt