sekmadienis, kovo 7 d.
Nobelio premija: G. Nausėda pasiūlė Civhanouskają, estų europarlamentaras – D. Trumpą
BNS
SCANPIX

Estų europarlamentaras Jaakas Madisonas pasiūlė buvusį JAV prezidentą Donaldą Trumpą kandidatu Nobelio taikos premijai gauti.

„Atsižvelgdamas į faktą, kad kandidatus Nobelio taikos premijai gauti gali siūlyti ir parlamento nariai, pasinaudojau šia galimybe. Galutinis terminas buvo sausio 31-osios vidurnaktis Vidurio Europos laiku, ir padariau tai likus dviem valandoms iki termino pabaigos“, – sakė J. Madisonas iš kraštutinių dešiniųjų Estijos konservatorių liaudies partijos (EKRE).

„Tikrai nesu vienintelis, pasiūlęs šį konkretų kandidatą, tačiau žinome: kuo daugiau nominuojančių, tuo didesni šansai laimėti“, – parašė europarlamentaras socialiniuose tinkluose.

Argumentuodamas savo sprendimą teikti D. Trumpo kandidatūrą J. Madisonas nurodė, kad jis yra pirmasis per tris pastaruosius dešimtmečius Jungtinių Valstijų prezidentas, savo kadencijos metu nepradėjęs karo.

„Be to, jam vadovaujant buvo pasirašyti keli taikos susitarimai Artimuosiuose Rytuose, padedantys užtikrinti stabilumą ir taiką regione. Palaukime ir pamatysime, kam bus skirta Nobelio takos premija“, – sakė J. Madisonas.

Šeštadienį pranešta, kad Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda nominavo Baltarusijos opozicijos lyderę Sviatlaną Cichanouskają Nobelio taikos premijai.

„Tai neįtikėtina akimirka. Esu dėkinga prezidentui Nausėdai už tai, kad nominavo mane ir visus Baltarusijos žmones Nobelio taikos premijai. Tai nuostabi solidarumo su Baltarusija išraiška ir mūsų taikios kovos už laisvę, kuri įkvepia visą pasaulį nuo praėjusių metų rugpjūčio, pripažinimas“, – tviteryje parašė S.Cichanouskaja.

Skaitykite daugiau: https://www.15min.lt/naujiena/aktualu/lietuva/saltiniai-prezidentas-g-nauseda-nominavo-s-cichanouskaja-nobelio-taikos-premijai-56-1448288?copied

Nobelio taikos premiją nuo 1901 metų teikia Nobelio komitetas Osle fiziniams asmenims ir organizacijoms, kurie, Komiteto nuomone, įnešė ypatingą indėlį stiprinant taiką.

Pagal Nobelio fondo nuostatus, kandidatus gali teikti įvairių šalių nacionalinių parlamentų ir vyriausybių nariai, tarptautinių teismų nariai, universitetų rektoriai, socialinių mokslų, istorijos, filosofijos, teisės ir teologijos profesoriai, taikos ir vidaus politikos mokslinių tyrimų institutų direktoriai, Nobelio taikos premijos laureatai, Nobelio taikos premiją pelniusių organizacijų tarybų nariai, esami ir buvę Nobelio komiteto nariai ar patarėjai.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2021 02 01 17:26
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt