pirmadienis, liepos 13 d.
Nobelio premijų sezoną pradeda medicinos apdovanojimas
tiesa.com
twitter nuotrauka

Nobelio medicinos premijos laureato paskelbimu pirmadienį prasidės neįprastas šių premijų 2019 m. sezonas, kai bus pagerbti iš karto du literatūros laureatai, o prestižinę taikos premiją, kaip spėliojama, galėtų gauti paauglė.

Medicinos premijos laureatas bus paskelbtas 11.30 val. (12.30 val. Lietuvos laiku) Stokholme.

Antradienį paaiškės, kam atiteks Nobelio fizikos premija, trečiadienį bus paskelbtas chemijos premijos laureatas, o ketvirtadienį – du literatūros premijos laureatai, nes praėjusių metų premijos paskyrimas buvo atidėtas kilus priekabiavimo skandalui.

Pirmadienį, spalio 14-ąją, paaiškės ekonomikos premijos laureatas, tačiau dar prieš tai, penktadienį, Osle bus paskirta Nobelio taikos premija, kurią lažybininkai prognozuoja 16-metei klimato aktyvistei iš Švedijos Gretai Thunberg.

Prognozuoti galimus laureatus visuomet būna labai sunku, nes premijas skiriančios institucijos nominuotųjų vardus paslaptyje laiko 50 metų.

Kalbant apie Nobelio medicinos premiją, Švedijos Karolinskos institutas yra gavęs 633 nominacijas.

Kaip pranešė Švedijos visuomeninis radijas SR, šiemet premija galėtų atitekti Libane gimusiai JAV genetikei Hudai Zoghbi, atradusiai, kad genetinė mutacija nulemia Retto sindromą – sunkiausią, tik mergaitėms pasireiškiančią autizmo formą.

O Švedijos didžiausias dienraštis „Dagens Nyheter“ rašė, kad galėtų būti pagerbti imunologai Marcas Feldmannas iš Australijos ir Indijoje gimęs britų mokslininkas Ravinderis Maini, tyrinėję reumatoidinį artritą.

Taip pat minima amerikietė Mary-Claire King, atradusi geną BRCA1, kuris yra atsakingas už paveldimą krūties vėžio formą.

2019 10 07 09:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt