penktadienis, liepos 1 d.
Nobelio taikos premijai šiemet nominuoti per 300 žmonių
Alfa.lt

Šių metų Nobelio taikos premijai nominuota daugiau nei 300 žmonių, tarp jų klimato aktyvistė Greta Thunberg ir buvęs JAV prezidentas Donaldas Trumpas, pirmadienį paskelbė Norvegijos Nobelio institutas.

Iš viso pristatyti 329 kandidatai, kiek mažiau nei 2016 metų rekordas, kai apdovanojimui buvo siūlomi 376 asmenys.

Kandidatų pavardės yra neskelbiamos mažiausiai 50 metų, tačiau jų rėmėjai - tarp kurių yra politikai, buvę laureatai ir kai kurie universitetų profesoriai - gali patys paskelbti savo pasiūlytas kandidatūras.

Žinoma, kad drauge su D. Trumpu ir G. Thunberg kandidatų į Nobelio taikos premijas sąraše yra kovos su COVID-19 pandemija priešakinėse linijose stovinčios organizacijos, tokios kaip Pasaulio sveikatos organizacija ir vakcinacijos aljansas GAVI.

„Šie metai buvo ypatingi, pažymėti COVID. Būtų keista, jei tai realiai neatsispindėtų nominacijose“, – naujienų agentūrai AFP sakė Nobelio instituto direktorius Olavas Njolstadas.

Kandidato pasiūlymas Nobelio premijai dar neužtikrina, kad jam bus paskirtas šis prestižinis apdovanojimas.

Norvegijos Nobelio institutas priima svarstyti visus siūlomus kandidatus, jeigu jų teikėjai turi teisę tuos kandidatus siūlyti.

Nobelio premijos laureatą spalio 8 dieną skelbsianti komitetas pernykštę premiją skyrė Pasaulio maisto programai.

Šiemet tarp siūlomų kandidatų taip pat yra tokios žiniasklaidos laisvę ginančios nevyriausybinės organizacijos kaip „Žurnalistai be sienų“ (RSF) ir Komitetas žurnalistams ginti (CPJ), politikos aktyvistai baltarusė Sviatlana Cichanouskaja ir rusas Aleksejus Navalnas.

2021 03 01 20:23
Spausdinti
Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
traffix.lt