ketvirtadienis, gruodžio 3 d.
Norvegai: musulmoniškos skaros trukdo gauti gerą išsilavinimą
tiesa.com

Norvegijoje siekiama įteisinti draudimą musulmonams. Jeigu vyriausybė pritars pateiktam įstatymo projektui, tuomet islamą išpažįstančios ir švietimo įstaigose dirbančios moterys negalės darbe dėvėti visą veidą dengiančių musulmoniškų skarų.

Šį draudimą siekiamą įgyvendinti argumentuojant tuo, kad specifiniai musulmonių drabužiai ir veido „slėpimas“ trukdo bendrauti mokiniams ir mokytojams.

Šalies valdančioji koalicija, kurią sudaro konservatorių ir prieš imigraciją nusiteikusios dešiniojo sparno partijos, dar pernai pažadėjo uždrausti visą veidą dengiančias skaras, vadinamas nikabais, taip pat burkas, balaklavas ir kaukes.

„Nenorime veidą dengiančių skraisčių darželiuose, mokyklose ir universitetuose“, – pareiškė šalies švietimo ir mokslo ministras Torbjorn‘as Roe Isaksen‘as.

„Tos skraistės trukdo normaliam bendravimui, kuris yra svarbus mokiniams, kad jie gautų gerą išsilavinimą“, – pridūrė jis.

Artimiausiais mėnesiais Norvegijos valdžia konsultuosis su asmenimis, kuriuos gali paveikti norimas priimti teisės aktas.

Šalies žiniasklaidos teigimu, vyriausybė gali tikėtis, kad šį siūlymą parems dauguma partijų. Tokiu atveju įstatymas veikiausiai įsigaliotų 2018-ųjų pavasarį.

Sankscijų nebus?

Vietos valdžia Norvegijoje jau turi teisę drausti skaras mokyklose, nors vienos nacionalinės politikos šalyje nėra.

Šiuo metu įstatymo projekte nenumatoma jokių sankcijų už draudimo nesilaikymą.

Vis dėlto šalyje visą veidą dengiančios skraistės dėvimos gana retai. Dar rečiau jų būna mokyklose, bet šis klausimas kartas nuo karto tampa politinių diskusijų tema.

Musulmonams atstovaujanti Islamo taryba anksčiau šiemet pasamdė nikabą dėvinčią komunikacijos vadybininkę, o šis organizacijos žingsnis sukėlė aršių diskusijų.

2017 06 12 15:00
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt