pirmadienis, rugsėjo 21 d.
Norvegai nori sekti savo vaikus
tiesa.com

Norvegijoje gyvenantys tėvai, kurie augina mažamečius vaikus, norėtų visuomet žinoti, kur jie yra ir ką veikia bei su kuo bendrauja virtualiame pasaulyje. Net šeši iš dešimties tėvų pareiškė, kad norėtų prie savo vaiko planšetės pritaisyti sekimo prietaisą, kurio dėka jie viesuomet matytų, kur yra atžala, pranešė portalas thelocal.no.

Prietaisas taip pat siųstų ir pavojaus siganalą, jeigu vaikas atsidurtų teritorijoje, kurioje, tėvų nuomone, neturėtų būti. Kadangi sekimo aparatas būtų prijungtas prie planšetės, tėvai be didesnių kliūčių taip pat galėtų sužinoti su kuo bendrauja ir apie ką kalbasi jų vaikai internete.

Toks tėvų noras greičiausiai nesužavėjo ne tik jų atžalų, bet sulaukė nepritarimo ir iš Norvegijos duomenų apsaugos tarnybos. Jos atstovai išreiškė susirūpinimą vaikų teisėmis ir kad toks prietaisas pažeistų vaikų privatumą.

Vaikų teisių gynėjai tvirtina, kad Jungtinių Tautų (JT) konvencijoje aiškiai parašyta, jog vaikai turi teisę į privatumą ir jis jiems yra toks pats svarbus, kaip ir suaugusiems.

Naujoji sekimo sistema ir mobilioji programėlė „atsidurtų“ pilkojoje zonoje, kurios niekas nekontroliuoja. Mat sekimo prietaisas gali būti įtaisytas ir be sekamojo žinios.

Sekti ir stebėti savo vaikų nenorėtų tik dešimt procentų visų apklausoje dalyvavusių tėvų.

2015 09 16 09:00
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt