šeštadienis, spalio 31 d.
Norvegija paliko atviras duris „Huawei“
Alfa.lt

Norvegijos vyriausybės sprendimas neįvesti draudimo naudoti „Huawei“ gaminamą telekomunikacijų įrangą palieka šiai Kinijos bendrovei atviras duris dalyvauti ne tik su esmine 5G technologija susijusiuose projektuose.

Pasak portalo „Computer Weekly“, šioje šalyje priimtas sprendimas teisę apsispręsti dėl „Huawei“ įrangos naudojimo paliks patiems ryšio operatoriams.

Šis Norvegijos žingsnis telekomunikacijų verslo atstovų buvo pasitiktas su ovacijomis, tačiau gerokai suerzino Vašingtoną.

Donaldo Trumpo administracija aktyviai bandė įtikinti Skandinavijos šalis neturėti jokių reikalų su „Huawei“ dėl tariamos rizikos kibernetiniam saugumui.

„Specifinis dėmesys mūsų saugumo reikalavimuose yra taikomas telekomunikacijų įmonėms, o ne individualiems tiekėjams, – teigė Norvegijos savivaldos ir modernizacijos ministras Nikolajus Astrupas. – Tai tampa konkrečia telekomunikacijų įmonių atsakomybe atlikti reikiamus saugumo vertinimus renkantis įrangos tiekėjus.“

Nepaisant šio strategiškai apskaičiuoto ir racionalaus Norvegijos sprendimo, „Huawei“ darosi vis sunkiau veikti Skandinavijos rinkose.

Sudėtingas kinų kompanijos bendravimas su Danijos valdžia, ypač po gandų apie Kinijos bandymus paveikti šios šalies politikų sprendimus dėl 5G diegimo, nepadeda „Huawei“ užsitikrinti svarbių bendradarbiavimo projektų.

Būtent Norvegija ir Danija yra dvi esminės Skandinavijos šalys, kuriose „Huawei“ turi daugiausia potencialo prekiauti savo 5G ryšio įranga. Švedija ir Suomija nuo seno yra linkusios palaikyti ir bendradarbiauti su savo vietiniais telekomunikacijų įrangos gamintojais kaip „Ericsson“ ir „Nokia“.

2020 10 09 20:17
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt