sekmadienis, vasario 28 d.
Norvegija: papildomi reikalavimai vairuotojams
tiesa.com

Notice: iconv(): Detected an illegal character in input string in /home/alfa/subdomains/tiesa/simplehtmldom/simple_html_dom.php on line 1044

Norvegijos Vyriausybė norėtų, kad tolimųjų reisų vairuotojai bei vežantys sunkius ir pavojingus krovinius baigtų papildomus ekstremalaus vairavimo kursus. Politikai įsitikinę, kad iš užsienio šalių atvykę vairuotojai nemoka ir neturi patirties slidžiuose Norvegijos keliuose ir būtent dėl jų kaltės įvyksta daug ir skaudžių avarijų.

Apie tai, kad vairuotojams Norvegijoje ateityje gali būti keliami papildomi reikalavimai, šalies transporto ministras Ketil Solvik-Olsen jau artimiausiu metu ketina informuoti Europos Komisiją (EK).

Ministras taip pat pabrėžė, kad dabar tarp vairuotojų jis įžvelgia ne tik nemažai skirtumų, bet ir nelygybę. Mat norvegai, norintys gauti teisę pervežti didelius ir pavojingus krovinius, bei vairuoti sunkvežimius, turi baigti sudėtingus kursus, per kuriuos ypač daug dėmesio skiriama ir vairavimui ekstremaliomis oro sąlygomis vingiuotais serpantinais. Tuo tarpu šalyje dirbantiems arba tik pravažiuojantiems užsieniečiams tokių kursų baigti nereikia.

Jeigu ši iniciatyva sulauks pritarimo, tai papildomų ekstremalaus vairavimo kursų nebaigusiems vairuotojams bus draudžiama vairuoti sunkvežimius Norvegijos teritorijoje arba net įvažiuoti į šalį.

Politikai norėtų, kad toks įstatymas būtų priimtas per metus, tačiau manoma, kad jį reiks derinti su , kuriai Norvegija nepriklauso, tad greičiausiai procesas bus gerokai ilgesnis.

2014 11 24 16:35
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt