ketvirtadienis, rugpjūčio 6 d.
Norvegija pažabojo pabėgėlius
tiesa.com

Norvegija skelbiasi pažabojusi pabėgėlių krizę. Specialistų teigimu, į šalį pabėgėliai ir nelegaliai, kurie vėliau prašo minėto statuso nebeplūsta todėl, kad Norvegija ir kitos Europos šalys suvaržė judėjimą ir sugriežtino sienų kontrolę.

Remiantis statistikos duomenimis, kuriuos paskelbė ir portalas thelocal.no, žmonių, siekiančių pabėgėlių statuso, prašymų sumažėjo net 95 procentais. Specialistai primena, kad nuo 1997-ųjų metų, kai į Norvegiją atvyko 499 pabėgėliai, šie skaičiai nuolat augo.

Per paskutinius praėjusių metų keturis mėnesius į Norvegiją atvyko rekordinis skaičius žmonių (22 818), kurie norėjo gauti pabėgėlio statusą. Tuo tarpu per pirmus keturis šių metų mėnesius tokių prašymų užregistruota rekordiškai mažai – vos 1 185.

Migracijos specialistų įsitikinimu, toks drastiškas kritimas yra sienų uždarymo pasekmė. “Tiesa” primena, kad Norvegija, Švedija, Danija ir kitos Europos šalys, nepaisydamos to, kad jos priklauso beviziei Šengeno erdvei, uždarė savo sienas ir įvedė griežtą pasienio kontrolę.

Teigiama, kad tiek į Norvegiją, tiek į kitas šalis nebeatvyksta tie žmonės, kurie pabėgo ne nuo karo sunkumų, o tėra įprasti ekonominiai emigrantai ir pabėgėlio status norėjo gauti nelegaliai. Uždarytos sienos sulaikė ir nelegalus ar piktų ketinimų turinčius asmenis.

Norvegija, beje, kaip ir Švedija bei Danija, pabėgėlio status norinčius siekti atvykėlius galėjo atbaidyti ir giržetesniais įstatymais. Pastarieji smarkiai apribojo išmokas, įpareigojo pabėgėlius susirasti normaliai apmokamus oficialius darbus. Be to teisės aktuose numatyta ir tai, kiek ir kada šalyje gyvenantis pabėgėlis gali atsivežti artimųjų.

2016 07 04 14:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt