ketvirtadienis, sausio 27 d.
Norvegija skyrė rekordinę baudą LGBTQ+ asmenims skirtai programėlei „Grindr“
BNS
Facebook
"Grindr" programėlė

Norvegija trečiadienį paskelbė pažinčių programėlės „Grindr“ operatorei skirianti daugiau kaip 6 mln. eurų baudą už neteisėtą dalijimąsi naudotojų asmens duomenimis su trečiosiomis šalimis.

Bauda, siekianti 65 mln. Norvegijos kronų (6,3 mln. eurų), yra didžiausia iš kada nors skirtųjų šioje šalyje tokio pobūdžio byloje.

„Padarėme išvadą, kad „Grindr“ elgsena grindžiamos reklamos tikslais be jokio teisinio pagrindo yra atskleidusi naudotojų duomenų trečiosioms šalims“, – pareiškė Tobiasas Judinas, Norvegijos duomenų apsaugos tarnybos tarptautinio skyriaus vadovas.

„Grindr“, kurią jos kūrėjai pristato kaip „didžiausią pasaulyje socialinių tinklų programėlę, skirtą homoseksualams, biseksualams, translyčiams ir vadinamiesiems queer asmenims“, kaltinama tuo, jog dalijosi savo naudotojų GPS koordinatėmis, kai kuriais jų profilių duomenis, kaip antai duomenimis apie amžių ar lytį, ir tuo, kad jie apskritai naudojasi „Grindr“.

Duomenų apsaugos tarnybos vertinimu, naudotojai nebuvo aiškiai informuojami apie tokią praktiką ir nebuvo gautas jų aiškus atitinkamas sutikimas, taigi buvo pažeistas 2018 metais įsigaliojęs Europos Sąjungos (ES) Bendrasis duomenų apsaugos reglamentas.

„Manome, jog duomenys, kurie atskleidžia, jog asmuo yra „Grindr“ naudotojas, aiškiai parodo, kad toks asmuo priklauso seksualinei mažumai“, – pažymėjo tarnyba.

Sausį tarnyba įspėjo, kad „Grindr“ gresia 100 mln. kronų bauda, tačiau suteikė bendrovei galimybę iki vasario 15 dienos paaiškinti savo poziciją.

„Grindr“ įrodinėjo, kad pažeidimai buvo padaryti prieš 2020 metų balandį, kai programėlė pakeitė savo naudojimo taisykles.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2021 12 15 15:43
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt