trečiadienis, rugpjūčio 12 d.
Norvegiją užplūdę imigrantai nebesutelpa
tiesa.com

Iš trečiųjų šalių į Norvegiją plūstantys imigrantai tapo iššūkiu jų priėmimu besirūpinančiomis institucijoms. Valstybinė imigracijos agentūra UDI praneša, kad visoje šalyje dabar trūksta bent 40 laikinojo prieglobsčio centrų. UDI mano, kad prie naujų pastatų užsieniečiams statybų turėtų prisidėti savivaldos institucijos.

Norvegija sugriežtino reikalavimus prieglobsčio prašytojams po rekordinių imigrantų srautų 2009 metais, tačiau pareigūnai pastebi, kad šiemet dėl nestabilios padėties kai kuriose trečiojo pasaulio šalyse vėl bus priartėta prie rekordo. „Prieglobsčio prašytojų skaičius, palyginus su praėjusiais metais, išaugo trečdaliu. Mes matome skaičius, kurie artėja prie 2009 metų lygio“, - teigė UDI direktorius Frode Forfangas.

 
 
Rugpjūtį į Norvegiją atvyko 1616 žmonių, kurie neturi teisės gyventi šioje turtingoje Europos šalyje. Daugiausia imigrantų žemyno šiaurėje esančią šalį pasiekė iš Eritrėjos ir Somalio. UDI taip pat pranešė, kad auga pabėgėlių iš Sirijos skaičius.
 
Rekordiniais 2009 metais Norvegijoje prieglobsčio paprašė net 17 tūkst. imigrantų iš trečiųjų šalių. Šiemet prašytojų jau yra 8 tūkst. Tai yra 30 proc. daugiau nei pernai per tą patį laikotarpį. Prognozuojama, kad pabėgėlių srautas dar labiau augs ir kitais metais. UDI turi būti pasiruošusi 2014-aisiais priimti net 19 tūkst. atvykėlių. Tam reikia mažiausiai 30 naujų prieglobsčio centrų. Gali būti, kad naujų pastatų poreikis išaugs iki 40.
 
Didžiuliai imigrantų srautai tapo galvos skausmu ne tik UDI, bet ir savivaldos institucijoms. Prieglobsčio centrai yra išdėstyti skirtinguose Norvegijos regionuose, todėl su naujais atvykėliais susiduria daugybė norvegų ir kitų nuolatinių šalies gyventojų. Dalis jų nėra patenkinti tokia situacija ir tvirtina, kad dėl imigrantų pagausėjimo daugėja nusikaltimų. UDI vadovas tai neigia tvirtindamas, kad didžioji dauguma atvykėlių gerbia Norvegijos įstatymus, o pavyzdžiui, pabėgėliai iš Eritrėjos apskritai neturi jokių problemų su teisėsauga.
 
Pabėgėlių centruose dirbantys ir savanoriaujantys norvegai pritaria, kad būtų statomi nauji centrai, nes dabartiniuose tampa nebeįmanoma užtikrinti net minimalių gyvenimo sąlygų atvykėliams.
 
 

2013 09 13 15:00
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt