šeštadienis, rugsėjo 26 d.
Norvegijoje – maisto kainų šuolis
tiesa.com

Norvegijos prekybininkai ir mėsos perdirbėjai įsivėlė į ginčą dėl kurių kaltės liepą šalyje smarkiai išaugo mėsos, jos gaminių ir kitų maisto prekių kainos. Vidutiniškai skaičiuojama, kad brangimas, lyginant birželį su liepa, siekė daugiau nei tris procentus, pranešė portalas thelocal.no.

 Prekybininkai susėdę prie bendro stalo su produkcijos tiekėjais kaltino vieni kitus ir bandė suskaičiuoti, kiek ir kas turėjo įtakos kainų augimui.

Prekybos tinklų atstovai teigė turintys įrodymų, kad pirmiausia kainas pakėlė įvairių maisto produktų gamintojai, tad ir jiems nebuvo kitos išeities kaip tik pabranginti prekes. Tačiau su tokia pozicija sutiko ne visi.

Kai kurie tiekėjai pripažino kėlę kainas, tačiau tikino, kad tai buvo gana nežymus pabrangimas palyginus su tuo, kokia produkto kaina nurodoma parduotuvės lentynose. Kiti gi teigė, kad savo produkcijos kainodaros apskritai nekeitė, todėl jie niekaip negali suprasti, dėl kokių priežasčių galutinis pirkėjas turi mokėti gerokai brangiau nei anksčiau.

Norvegijos premjeras nesutariančius prekybininkus ir tiekėjus jau sukvietė į specialų pasitarimą, kuris turėtų įvykti netrukus. Jame bus ne tik ieškoma atsakymų, kodėl kainos parduotuvėse gana smarkiai pakilo būtent liepą ir kodėl daugeliui maisto produktų vienu metu, bet ir kaip būtų galima pažaboti jų brangimą.

2014 08 13 13:00
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt